Середа, 22 Січня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Незвичайне дитинча королівського краба стало зіркою соцмереж (ВІДЕО)

Важливо

Малюк королівського краба, випадково спійманий у Мексиканській затоці, став інтернет-сенсацією. Люди вражені його крихітним розміром та милим зовнішнім виглядом.

Про це розповідає Science Alert.

Чарівне дитинча королівського краба випадково виявили дослідники з Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) у Мексиканській затоці. Маленьку колючу грудку підняли на борт дослідницького судна в пластиковому пакеті разом із зразками коралів.

Вчені припускають, що це особина Neolithodes agassizii. Ці колючі диваки зазвичай мешкають на глибині від 200 до 1900 м і виростають до 12 см від голови до хвоста, крім ніг. Отже, знайда розміром з палець тільки починає свій життєвий шлях, і йому явно ще потрібно вирости, поки на ньому проросте незвичайне “волосся” з шипів.

Так виглядає доросла особина Neolithodes agassizii. Фото – NOAA

Ніби королівські краби і без того не достатньо милі, деякі з них, як відомо, катаються на спинах маленьких морських “свиней”, також відомих як Scotoplanes. Це відбувається тому, що в їхньому природному середовищі — на широких мулистих рівнинах — немає достатньої кількості укриттів, і молоді краби шукають захисту від хижаків в інших тварин.

Скотопланеси забезпечують ідеальне укриття. Як нешкідливі падальники, ці напівпрозорі істоти постійно досліджують дно у пошуках ласих шматочків мертвих тварин, калу та слизу.

У 2016 році дослідники з Науково-дослідного інституту акваріуму Монтерей-Бей перевірили близько 2600 морських огірків і виявили, що майже чверть з них ховалися разом із молодими королівськими крабами виду Neolithodes diomedeae. Тож, можливо, наш маленький герой сплутав поліетиленовий пакет, на якому він серфінгував, з ще однією напівпрозорою морською свинею?

Незважаючи на свою назву, королівські краби насправді не належать до групи справжніх крабів – Brachyura. Востаннє вони мали спільного предка зі справжніми крабами 250 млн років тому, тобто ще до появи справжніх ссавців.

Ці дивовижні істоти є яскравим прикладом конвергентної еволюції, коли різні види розвиваються подібним чином під впливом однакових умов довкілля.

Королівські краби походять від раків-самітників і близько 25 мільйонів років тому втратили потребу в раковині. На відміну від справжніх крабів, у них лише шість ніг та дві клешні: одна, більша, для захисту та одна, менша, для харчування. Саме ці особливості можна спостерігати у чарівного малюка, що сидить на фіолетовій рукавичці.

Як розповідало BitukMedia, раки-самітники почали використовувати пластикове сміття в якості панцирів. Це відбувається на тлі різкого зростання рівня забруднення океанів на всій території тропіків від Африки до Центральної Америки, – показало нове дослідження польських науковців.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі