Середа, 18 Грудня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Боді-горор якийсь: вчена показала портрет постарілої зумерки з хронічним недосипанням

Важливо

Британська сомнологиня Софі Босток багато років вивчає вплив якості сну на здоров’я людей. Спільно з вітчизняним виробниками матраців та ліжок вона візуалізувала модель дівчини-зумера, яка прожила до 2050 року і при цьому регулярно не висипалась.

Про це розповідає London Daily News.

Вчена показала, як брак сну протягом чверті століття позначиться на зовнішності зумерів та мілленіалів. Для наочності автори зобразили сучасну дівчину-кар’єристку такою, якою вона стане у 2049 році, якщо не вирішить проблему якісного сну. І вийшов справжній боді-горор!

Модель назвали Ханна. Вона гротескна ілюстрація того, як сильно недосипання шкодить людям. За задумом авторів, Ханна надто багато часу проводила у смартфоні, вела малорухливий спосіб життя і, що найголовніше, спала близько 6 години на добу. У моделі слабкі м’язи, в’яла шкіра, слабкий імунітет.

Зовнішність цієї жінки “народилась” з описів тих змін, які відбуваються з людським організмом через потужне недосипання – страждають мозок, імунна система, м’язи, шкіра, очі та волосся. Софі Босток зібрала дані про ці процеси з публікацій в авторитетних академічних журналах з 2010 року.

“Багато з нас не усвідомлюють, що безладний режим дня та нестача сну впливають на наші циркадні ритми — 24-годинні цикли, які керують нашою фізіологією”, – пояснює сомнологиня.

А тепер докладно про Ханну.

У неї проблеми з пам’яттю. Брак сну негативно позначився як на її короткочасній, так на довгостроковій пам’яті.

У Ханни не просто так немає волосся – алопеція розвинулася через хронічний недосип. Плюсуємо сюди червоні повіки, мішки під очима, тонкі зморшки та опущені куточки рота. Постійне недосипання вплинуло і на шкіру Ханни, знизивши її еластичність і різко посиливши ознаки старіння.

Така Ханна точно поскаржиться на хронічний біль у спині та плечах. Регулярні недосипи призводять до неприємних відчуттів у кістках, а біль, у свою чергу, заважає заснути.

В неї і зі шлунком проблеми: нестача сну впливає на рівень гормонів лептину та греліну, які контролюють почуття голоду та насичення. Без достатньої кількості сну в мозку знижується рівень лептину та підвищується рівень греліну, який стимулює апетит.

Хронічна перевтома – теж її постійний супутник. Через нестачу сну Ханна постійно почувається занадто втомленою, щоб займатися спортом. Згодом Ханна перестала тренуватися, через що набрала значної ваги в ділянці живота.

На додачу атрофія м’язів та набряки на ногах. Через тривале недосипання у Ханни розвинулося захворювання серця, яке, на жаль, скоротить тривалість її життя…

Щоб не виглядати так до 45 років, Софі Босток рекомендує спати 7-9 годин на день і рідше заглядати в смартфон.

Як розповідало BitukMedia, стартап Prophetic  уже 2025-го планує вивести на ринок пристрій Halo, який допоможе програмувати сновидіння. Розробники обіцяють, що опромінюючи певну ділянку мозку, можна буде створити сон із потрібним сюжетом та усвідомитися у ньому.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі