Середа, 4 Грудня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Цифрова спадщина: громадян закликали включати паролі до заповітів

Важливо

Національний центр захисту прав споживачів Японії закликав громадян країни залишати в заповіті для родичів інформацію про інтернет-акаунти. Зокрема, паролі та логіни для входу. Це допоможе уникнути зайвих витрат і збереже екологію.

Про це повідомляє видання The Register.

Японський національний центр у справах споживачів запропонував громадянам розпочати “цифрове планування кінця життя” і запропонував поради, як це зробити.

В такої рекомендації суто практичне навантаження. Зараз майже кожна людина має набір з однієї або кількох передплат на різні сервіси: музика, книги, фільми або навіть на улюблений месенджер.

Щоб скасувати таку передплату, потрібно знати логін та пароль від сервісу, який небіжчик вочевидь вже не підкаже. Це створює непросту ситуацію: рідним померлого доводиться оплачувати передплати на послуги, якими вони навіть не користуються і які їм не потрібні.

Звісно, є можливість відновити дані через мобільний телефон, це пов’язано з певними труднощами і забирає багато часу. Інша справа, якщо родичам буде відома вся інформація – не буде жодних труднощів зайти в акаунти і скасувати підписки у разі потреби.

Є й інша причина. Інформація про користувачів зберігається на серверах компанії. А ті потребують регулярного обслуговування та великої кількості електроенергії. Найчастіше для отримання останньої спалюють викопні ресурси, що шкодить екології.

Якщо ж родичі будуть видаляти облікові записи померлих, то на серверах компанії в теорії буде більше місця. А отже не доведеться розширюватися так швидко, купуючи нові і нові сервери. А це, у свою чергу, має зменшити викид парникових газів в атмосферу.

Як розповідало BitukMedia, американський серійний підприємець Рід Гоффман, співзасновник соцмережі LinkedIn, поговорив із власним цифровим клоном, створеним за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Під час інтерв’ю нейромережа розмовляла з бізнесменом клінгонською мовою. Мільярдер впевнений, що його досконаліші цифрові версії зможуть перебрати на себе частину його рутинних завдань.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі