Дослідники з Гарвардської медичної школи знайшли пояснення, чому собаки, кішки та інші ссавці струшуються після купання. Раніше причини такої поведінки залишалися загадкою, проте вченим вдалося з’ясувати, що за цю дію відповідає один з рецепторів.
Про це розповідає Live Science.
Вчені нарешті з’ясували, чому собаки струшують шерсть після того, як намокнули. Згідно з новим дослідженням, “вологе собаче струшування” є помилкою рецептора в шкірі ссавців під назвою C-LTMR. Це змушує пухнастих тварин всіх видів виконувати послідовне струшування.
Біологічна команда Гарварда під керівництвом Давея Чжана з’ясувала, що рецептор C-LTMR запускає “мокру тряску” у різних тварин, реагуючи на краплі, які потрапляють на потилицю.
В ході експериментів було встановлено, що більшість тварин здійснюють три швидкі рухи вперед і назад за раз. До цього моменту вчені не знали, які саме рецептори та нерви відповідають за таку реакцію тварини.
Для перевірки гіпотези вчені використали генетично модифікованих мишей. Одній групі відключили рецептори, що розпізнають механічну дію, а іншій – терморецептори. З’ясувалося, що миші, які не могли виявляти зміну температури, все ще струшувалися, коли відчували краплі на шерсті. А ось піддослідні з вимкненими рецепторами припинили відчувати вологу на собі.
Коли дослідники стимулювали тип нерва, який називається низькопороговий механорецептор С-волокна (C-LTMR), миші струшувалися, ніби їх сильно намочили. Аби перевірити це ще раз, дослідники вивчили тварин без нерва і виявили, що вони тряслися на 58% менше, ніж звичайні миші, коли їх зрошували водою.
C-LTMR несуть сигнали від фолікулів підшерстя пухнастих тварин. Вони відповідають за виявлення крихітних подразнюючих факторів, таких, як паразити, що повзають, або краплі води. Чжан зазначив: “По суті, це захисна система для позбавлення від потенційно подразливих стимулів, що знаходяться на їхній шерсті”.
В людей є щось схоже — тремтіння на легкий дотик до задньої частини шиї. Щоправда, неясно, чи пов’язана ця реакція з тим, що відчувають мокрі тварини.
Як розповідало раніше BitukMedia, американські вчені створили препарат FDA LOY-001, який уповільнює старіння собак великих порід. Серійне виробництво препарату може стартувати вже 2026 року.