Середа, 30 Жовтня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Покажи хвостик: полярники зафільмували три найяскравіші особливості у поведінці горбатого кита (ВІДЕО)

Важливо

Українські полярники з антарктичної станції “Академік Вернадський” показали одразу три цікавих типи поведінки горбатого кита. Він фонтанував, округлював спину та демонстрував хвостовий плавник. Цікаве відео науковці виклали на своїй сторінці у соцмережі.

За даними зимівників, фонтанування виникає, коли кит робить видих через дихало – дихальний отвір на маківці. Так він випускає струмінь повітря та конденсованої водяної пари.

Через різницю тиску і температури ніби утворюється хмара. Вона супроводжується гучним звуком, з котрим витискається повітря. “У горбанів фонтан схожий на кущ і може сягати 3-5 метрів у висоту. В інших видів китів – інша висота, форма, направленість та навіть кількість фонтанів. Зокрема, в гладких китів він роздвоєний і має форму літери “V”. На висоту та форму хмари також може впливати вітер, освітлення, вологість повітря, активність тварини тощо”, – розповіли полярники.

З кожним подихом кити замінюють до 90% повітря з легень. Після тривалого занурення, вони роблять серію вдихів і видихів – кожні 4-15 секунд. Це може тривати до 30 хвилин.

Також на відео помітне округлення спини – під час пірнання кит сильно вигинає спину в районі плавця. Саме це надає тілу горбатої форми, через яку вид й отримав свою назву.

Зафільмували полярники і занурення, під час якого над водою з’являється хвостовий плавець кита. Воно може бути неглибоким та глибоким. У першому випадку видно лише верхню частину хвоста, у другому – кит підіймає хвіст вертикально, показуючи його нижню сторону.

“Саме такий момент є на відео, й “зловити” його – дуже цінно для дослідників. Чому? Візерунок хвостового плавця у горбатих китів – унікальний, неначе відбиток пальця у людини. За цим малюнком можна впізнати кожну окрему тварину. Тому вченим важливо встигнути зняти, як кит “показує хвостик”, – розповідають в антарктичному науковому центрі.

Ці світлини вносять до фотоідентифікаційних каталогів та глобальної бази даних Happywhale. Завдяки цьому науковці вивчають міграції горбатих китів та контакти між ними.

Українські полярники ідентифікували вже понад 1000 китів. Зображення з цього відео теж додали до каталогу.

Як розповідало раніше BitukMedia, українські полярники показали, як “шпигують” кити в Антарктиці.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі