П’ятниця, 19 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Назвали “дивом народження”: Роналду вважали самцем доти, доки не народив 14 дітей

Важливо

В Англії “самець” гладкогубого райдужного удава з імʼям Роналду народив 14 дітей. Малюки зʼявились на світ в результаті “непорочного зачаття” – майже 10 років вона не контактувала з іншими зміями. Так з’ясувалося, що Роналду насправді самка.

Про це розповідає The Guardian.

Дев’ять років тому ветеринар визнав удава Epicrates cenchria завдовжки 1,8 м самцем. Відтоді Роналду жодним чином не вступав в контакти з іншими зміями, а останні два роки мешкав у коледжі міста Портсмут. Однак нещодавно одна зі студенток під час планової перевірки на свій подив виявила, що Роналду народив 14 дитинчат.

“Ми не могли повірити своїм очам. Спочатку ми подумали, що це помилка”, — згадує фахівець з догляду за тваринами коледжу Портсмут Аманда Маклеод.

У коледжі те, що сталося, назвали “дивом народження”. Але також пояснили, що Роналду народила внаслідок партеногенезу — явища безстатевого розмноження, коли ембріони розвиваються без запліднення. За словами Піта Куінлана, фахівця з рептилій, партеногенез поширений серед рослин та деяких тварин. Однак це лише третій випадок у світі, зафіксований в гладкогубого райдужного удава у неволі.

За словами Куінлана, він був шокований, адже займається розведенням змій вже 50 років, і ніколи раніше не бачив, щоб таке траплялося. Чоловік наглядав за Роналду 9 років, і останнім часом, каже, вона стала виглядати “товстішою за звичайну”. Однак і сам Куінлан, і співробітники коледжу вважали, що Роналду просто одужала: “Ми ані на секунду не могли подумати, що він чи, краще сказати, вона, вагітна”.

Зараз Куінлан визначає стать змієнят й облаштовує тераріуми для кожного з них. Як тільки змії досить підростуть, то вирушать до нових домівок.

Як розповідало раніше BitukMedia, американські біологи описали перший відомий випадок факультативного партеногенезу в крокодилів. На Коста-Риці самка крокодила, яка протягом тривалого часу перебувала в неволі, відклала яйця. Генетичний аналіз підтвердив відсутність чоловічої ДНК. Такий акт розмноження рептилій свідчить про те, що динозаври та птерозаври, можливо, також були здатні до партеногенезу, подібно до істот з “Парку Юрського періоду”.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі