Горбаті кити вистромлюють свої величезні голови з океану. Такий тип їхньої поведінки називається spyhopping – “шпигунство”. Велетнів, які “шпигують” на поверхні океану в Антарктиці, зафільмували українські полярники зі станції “Академік Вернадський”.
Про це розповідають у Національному антарктичному науковому центрі.
Горбаті кити висунули свої величезні голови з води, щоб поцікавитися дослідниками в човні та їхньою роботою. “У цей момент кит розміщується у воді вертикально чи трохи під кутом, підіймаючи над поверхнею голову та очі. Перед тим, як зануритися назад в океан, тварина може розвернутися на 90-180 градусів. Для розуміння розмірів: довжина горбанів становить близько 15 метрів, а голова займає чверть їхнього тіла”, – пояснюють дослідники.
Окрім горбатих китів, таку поведінку в Антарктиці часто спостерігають у косаток.
За словами вчених, і кити, і косатки досить добре бачать над поверхнею води, тож “шпигунство” дає їм можливість отримувати додаткову інформацію про те, що відбувається навколо.
“Для косаток особливо актуальним є обстеження крижин в пошуках тюленів та пінгвінів, яких вони потім змивають з льоду хвилями води чи за допомогою інших маніпуляцій. За такого способу полювання їм доводиться чимало часу проводити з головою над океаном”, – діляться полярники. Саме в такий момент було зняте відео Анни Торгоненко.
Загалом на поверхні води у горбатих китів виділяють майже два десятки типів поведінки, як свідчать дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).
Вивчення китів – один з напрямів роботи вчених на станції “Академік Вернадський”. Програма дослідження цих тварин, зокрема, включає їхню фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків.
Як розповідало раніше BitukMedia, українські полярники відсвяткували Мідвінтер – свято Середини зими.