Четвер, 18 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Новачки пройшли посвяту в зимівники”: українські полярники показали святкування Мідвінтера

Важливо

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський”, як і вся антарктична спільнота, відзначили Мідвінтер – свято Середини зими. 21 червня на крижаному континенті найдовша ніч і найкоротший день. При цьому вони дотримуються традицій, більшість з яких перейняли ще від британських колег.

Про це  повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі.

Святковий день в українських зимівників почався з млинців від очільника експедиції Юрія Отруби. За традицією, саме він в Мідвінтер має приготувати сніданок для всієї команди.

“Млинці були з різними начинками, й полярники кажуть, що вийшло дуже смачно. Відтак тривали спортивні змагання: ходьба драбиною, перетягування канату і навіть стрільба з німецької пневматичної гвинтівки. Нескладно здогадатися, кого наші полярники уявляли як ціль”, – розповідають у НАНЦ.

Головною традиційною подією Мідвінтера полярники називають купання в Південному океані. Його температура у цей час сягає до -2 С°. “Хоч погода й видалася на рідкість тихою та безвітряною, а небо навіть “показувало” перламутрові хмари, проте через високу вологість на дворі відчувалося доволі холодно. Та це не стало перепоною: всі учасники та учасниці експедиції по черзі занурилися в океан. Новачки, яких у 29-й УАЕ більшість – 10, у такий спосіб успішно пройшли посвяту в зимівники”, – розповідають полярники.

Всі фото – Олександр Мацібура

Оскільки Мідвінтер відзначає вся антарктична спільнота, то важливою частиною свята є взаємні привітання різних станцій. Українські полярники розробили та розіслали колегам власну листівку.

Як розповідало раніше BitukMedia, до української антарктичної станції “Академік Вернадський” вдруге за червень навідався імператорський пінгвін. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі