Середа, 19 Червня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Майбутній ти”: новий чат-бот дозволяє “поговорити” із собою 60-річним

Важливо

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили чат-бот на основі штучного інтелекту, який імітує свого користувача у старшому віці. Вони вважають, що “спілкування” з 60-річним собою змінить уявлення молоді про своє здоров’я, гроші та роботу.

Про це розповідає “Українська правда” з посиланням на The Guardian.

Якщо ваш ретельно розроблений життєвий план зривають лінощі, залежність від фаст-фуду, надмірне вживання алкоголю та відсутність пенсійних внесків можливо, прийшов час побалакати з майбутнім собою.

Чат-бот завдяки цифровому старінню показує молодих користувачів зморшкуватими і сивими людьми похилого віку. А найголовніше – створює правдоподібні спогади, спираючись на поточні прагнення користувача.

Мета полягає в тому, щоб спонукати людей вже сьогодні думати про те, якими вони хочуть бути завтра. “Це сприятиме довгостроковому мисленню та зміні поведінки, а також може спонукати людей робити мудріший вибір у сьогоденні, який оптимізує їхнє довгострокове благополуччя та життєві результати”, – каже автор проєкту Future You Пет Патаранутапорн.

Для взаємодії з чат-ботом користувачам спочатку пропонується відповісти на низку запитань про себе, своїх друзів і родину, попередній досвід, який сформував їх, і ідеальне життя, яке вони бачать для себе в майбутньому.

Далі програма передає інформацію з відповідей користувача у велику мовну модель, яка генерує багаті синтетичні спогади для імітованого старшого “я”. Це гарантує, що коли чат-бот відповідає на запитання, він спирається на послідовну передісторію.

Пет Патаранутапорн і сам кілька разів спілкувався зі собою майбутнім. Він каже, що найбільше його вразив момент, коли чат-бот нагадав йому, що його батьки будуть поруч не завжди, тому він повинен проводити з ними час, поки може.”Цей сеанс дав мені перспективу, яка все ще впливає на мене досі”, – зазначив дослідник.

Future You – це не прогноз для людини, а радше окреслення її потенційних перспектив, сформованих на основі наданої нею інформації. Користувачів заохочують досліджувати різні види власного майбутнього, змінюючи свої відповіді в анкеті.

Згідно з препринтом статті про проєкт, яка ще не була рецензована, випробування за участю 344 добровольців засвідчили, що розмови з чат-ботом дозволяють людям менше тривожитися щодо свого майбутнього та бути більш відповідальними. “Це має сприяти прийняттю кращих життєвих рішень – від зосередження на конкретних цілях і регулярних фізичних вправах до здорового харчування та заощаджень на майбутнє”, – сказав Патаранутапорн.

Професор поведінкових наук Університету Ворвіка Іво Влаєв, зазначає, що людям часто важко уявити себе в майбутньому, але це може стимулювати більшу наполегливість у навчанні, дотримання здорового способу життя та розумне фінансове планування.

Він назвав проєкт Массачусетського технологічного інституту “захоплюючим застосуванням” принципів поведінкової науки. “З практичної точки зору ефективність, швидше за все, залежатиме від того, наскільки добре він зможе імітувати змістовність розмови.Якщо користувачі сприймають чат-бота як автентичного та проникливого, це може суттєво вплинути на їхню поведінку. Однак якщо взаємодія здаватиметься поверхневою або химерною, вплив може бути обмеженим”, – додав Влаєв.

Як розповідало раніше BitukMedia, OpenAI презентувала нейромережу Sora, здатну генерувати відео за текстовими описами. Вона створює деталізовані та реалістичні ролики тривалістю до хвилини. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі