Site icon Bituk Media

Цінніше за золото: перо вимерлого птаха продали за рекордну суму (ВІДЕО)

Фото - WEBB'S AUCTION HOUSE

Перо вимерлого птаха гуйя продали на аукціоні в Новій Зеландії за 46,5 тис. новозеландських доларів. Це в сорок разів дорожче за золото. Продане перо стало найдорожчим пером у світі.

Про це повідомляє The Guardian.

Рідкісне перо оцінювали у 2-3 тис. доларів, однак його реальна вартість становила понад 28 тис. доларів США (понад 46 тис. новозеландських доларів). За даними Gold Broker, перо важить всього 9 грамів, тож його вартість у 40 разів перевищує ціну золота.

Раніше рекордсменом було інше перо гуйї. У 2010 році за нього віддали 8,4 тис. новозеландських доларів.

Гуйя завдовжки 48 сантиметрів була найбільшим новозеландським видом птахів. Вони мали чорне блискуче пір’я з білими кінчиками на хвості. Останнє підтвердження існування цих птахів датується 1907 роком, хоча вважається, що вони були живі до 1920-х.

Гуйя була священною для корінного населення Нової Зеландії – маорі. Її згадували в піснях і приказках. Носити довгі чорні із зеленим відливом пір’я гулі могли лише вожді та інші привілейовані особи.

Нова Зеландія 6 пенсів 1951 рік. Гуйя.

Голова відділу декоративного мистецтва аукціонного дому Webb’s Лія Морріс вважає, що лот нещодавнього аукціону – єдине перо у відмінному стані. Його вартість підняли завдяки архівному паперу та ультрафіолетовому склу.

“Гуйя – це культовий птах, і багато людей дійсно певним чином пов’язані з ним. На пір’ї не так багато пучків… Ви також побачите, що воно зберегло багато своїх кольорів: насичений коричневий і райдужний колір, і немає жодних ознак його пошкодження комахами”, – додала Морріс.

За цей лот боролися двоє колекціонерів із Нової Зеландії, міжнародних учасників у торгах не було. Усі ставки приймали телефоном та онлайн. З тим, як зростала ціна за перо, учасники аукціону спостерігали, “затамувавши подих”.

Про покупця відомо, що він мешкає у Новій Зеландії. Вивезти перо, яке згідно з рішенням Міністерства культури та спадщини має статус “справжнього скарбу”, з країни можна лише з дозволу влади.

Як розповідало раніше BitukMedia, у Новій Зеландії з’явилася перша спеціалізована ветеринарна клініка, призначена винятково для ківі – рідкісних птахів, що не літають. Зараз чисельність цих вразливих птахів вдалося збільшити, але вони все ще потерпають від співжиття з людиною.