Міністерство закордонних справ Аргентини проголосило суверенітет над Фолклендськими (Мальвінськими) островами. Сталося це після обрання президентом Аргентини Tik-Tok-блогера, економіста Хав’єра Мілея. Лондон контролює острови уже 191 рік.
Відповідну заяву міністерство розмістило на своєму сайті.
У заяві чиновники пригадали, що британські війська окупували Мальвінські (як вони тоді звалися) острови 3 січня 1833 року. І закликали припинити “незаконну окупацію”.
“3 січня 1833 року Велика Британія силою окупувала Мальвінські острови — територію, над якою Аргентина здійснювала свій суверенітет з перших днів існування незалежної держави, успадкувавши іспанські володіння в Південній Америці. Цей акт британського уряду був актом застосування сили в мирний час, який суперечив міжнародному праву і на який ніколи не давав згоди аргентинський уряд, що негайно висловив протест”, – йдеться у заяві.
Генсамаблея ООН, нагадує аргентинський уряд, назвала захоплення островів “особливою і специфічною колоніальною ситуацією”. Тож Буенос-Айрес закликає Лондон до переговорів.
“Через 191 рік після незаконної окупації Мальвінських островів уряд і народ Аргентини знову підтверджують свої законні і непорушні суверенні права на Мальвінські, Південні Георгієвські і Південні Сандвічеві острови та прилеглі до них морські простори”, – йдеться у заяві.
Аргентина послідовно відстоювала своє право на Мальвінські острови. 1982-го спалахнула Фолклендська війна, яка, проте, через 74 дні закінчилася поразкою Боено-Айреса.
Тепер відновлювати справедливість взявся новий уряд, створений за президентства Хав’єра Мілея. Епатажний блогер-анархіст хоч і є прихильником України та виступає проти росії, відзначився уже рядом різких неоднозначних заяв.
Наприклад, він обіцяв спалити Центробанк, приходив на мітинги із бензопилою, а на телебачення із битою та закликав побороти “паразитів” у владі.
Як розповідало BitukMedia, уряд Норвегії планує видобувати метал із морського дна біля архіпелагу Шпіцберген. Під це планують виділити площу дна розміром із Німеччину. Інші європейські країни проти – вони теж претендують на ресурси.