У селі Підгірці на Львівщині три родини викупили занедбаний палац Яблоновських-Бруницьких із дендропарком площею 8 га, аби відновити його власними силами.
Про це повідомило видання “Твоє місто”.
“Занедбаний у радянські часи і в перші роки незалежності палац Яблоновських-Бруницьких зараз переживає період відновлення. Викупили і вдихнули у нього нове життя три родини”, – ідеться в описі.
Палац у Підгірцях не має статусу державної пам’ятки, проте є пам’яткою місцевого значення. Це й дозволило сім’ям приватизувати будівлю.
Реставрацією будівлі зайнялися три сім’ї – Герга, Берник, Онишкевич. Двоє з них є жителями цього села, третя родина зі Львова. Саме вони придбали палац, який перебував у вкрай занедбаному стані.
“Хоча палац до нашого придбання перебував у приватній власності, він був у жалюгідному стані – просто руїни. Не було ні вікон, ні дверей, дах обвалився, дерев’яні балки понищені, перекриття між поверхами майже не було, на даху росли триметрові дерева, які ми викорчовували. Усюди – грибок”, – розповіла співвласниця будівлі Світлана Герга.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2022/01/131615608_388475972243599_1164584268371389211_n.jpg)
Зберегти автентичність допомагають антикварні магазини та місцеві мешканці, які приносять необхідні речі для облаштування та декору палацу. Світлин, які б демонстрували яким був первісний інтер’єр палацу, немає, тож власники надихаються іншими історичними спорудами.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2022/01/122616433_2750976715169952_3020176379988311642_n.jpg)
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2022/01/261083966_2096816910483502_1855439492173637005_n.jpg)
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2022/01/261285988_2096816997150160_7751123250214160349_n.jpg)
Поряд із палацом розташовується дендропарк площею понад 8 гектарів, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва XVIII століття. У парку ростуть рідкісні породи дерев та рослин – буки, клени, модрини, ялиці, платани. Також на території розміщуються грабова алея, літня ротонда і ставок.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2022/01/122080790_2751024681831822_324274398941327510_n.jpg)
З осені 2021 року палац приймає відвідувачів, потрапити можна за попереднім дзвінком за телефоном 097 143 84 08. Фіксованої ціни за вхід немає – можна зробити внесок у скриньку біля входу або відправитись на екскурсію, кошти з якої витратять на облаштування парку.
![](https://bituk.media/wp-content/uploads/2022/01/261044227_2096816913816835_9112645457501343020_n.jpg)