В Україні відтепер вводитимуть бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини проти коронавірусу медикам та співробітникам інтернатів.
Про це повідомило міністерство охорони здоров’я.
На препарат можна буде розраховувати лише через 6 місяців після другої дози. Для бустерної дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини — Moderna або Pfizer.
Зазначимо, що є різниця між бустерною та додатковою дозою вакцини. Бустерну (ревакцинальну) дозу вводять, щоб посилити імунну відповідь/ефективність вакцини, яка з часом знижується. Натомість додаткову вводять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин порівняно з іншими.
Навіщо потрібні додаткові та бустерні дози?
Вони краще захищають організм від коронавірусу, адже з часом ефективність вакцин може знижуватися. Наприклад, ефективність захисту вакцини Pfizer від інфікування COVID-19 за шість місяців після щеплення другою дозою знижується до 47%. А втім, захист від госпіталізації залишається досить високим — 93%.
Національна технічна група експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) ще у жовтні рекомендувала МОЗу почати вводити додаткові й бустерні дози певним категоріям населення. 13 грудня МОЗ дозволило вводити додаткову дозу людям з ослабленим імунітетом.