Вівторок, 3 Жовтня, 2023
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

104-річна жінка з Індії здійснила свою мрію: навчилась читати, писати і навіть склала шкільний іспит

Важливо

104-річна Куттіяма з індійського штату Керала все життя мріяла навчатися у школі. Однак через одруження у підлітковому віці і подальші хатні справи жінка так і не здобула освіту. Принаймні так було досі. Тепер жінка навчилася читати та писати і навіть склала іспит для випуску з початкової школи.

Про це пишуть The GuardianBBC та The National News.

Куттіяма Конті народилася у сільській місцевості у родині з «низької касти», тож не мала належної освіти. Жінка розповіла, що росла у бідності, а освіта для жінок у той час була немислимою для її сім’ї з 11 людей.

«Навіть хлопці припинили навчання в дев’ять років. Мої батьки були безземельними сільськогосподарськими робітниками, і моїм обов’язком було готувати їжу, прати сукні…», ㅡ розповіла Куттіяма.

У 16 років вона вийшла заміж за чоловіка, який продавав лікарські трави в невеликому магазині, і у них народилося п’ятеро дітей. Наступні десятиліття жінка провела за хатніми справами та доглядом за дітьми. Вона розповіла, що була задоволена, але їй завжди чогось не вистачало.

Жінка зізналася, що їй завжди хотілося стати вчителем. Вона також цікавилася читанням, намагалася сама розібрати алфавіт, кілька разів дивилася уроки зі своїми онуками та пробувала осилити їхні книжки.

Лише рік тому за підтримки її сусідки ㅡ 34-річної викладачки Рехани Джон ㅡ Куттіямму переконали почати вчитися читати. Сусідка помітила цікавість Куттіями до навчання її онуків і запропонувала подарувати їй кілька книг.

Рехана розповіла, що її найстаршому учню було 85 років. Але попри незначні проблеми із зором і слухом Куттіяма була ідеальною ученицею, хоч і не завжди слухняною.

«У неї завжди готові підручник, зошити та ручки, перш ніж я приїду до неї додому. Крім того, вона готує ласощі, які приготувала вдома, щоб пригостити мене», — розповіла викладачка.

Ці уроки були немарними: Куттіяма змогла скласти на 89 балів зі 100 іспит, який школярі зазвичай складають у дев’ять років для випуску із початкової школи. До нього входить перевірка знання мови (зокрема і англійської), читання, письмо та арифметика.

Куттіяма стала найстарішою ученицею, що склала цей іспит.

Міністр освіти і праці штату Керала привітав жінку у Twitter: «Вік не є перешкодою, щоб увійти у світ знань. З великою повагою та любов’ю я бажаю Куттіяммі та всім іншим новим учням всього найкращого».

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі