П’ятниця, 1 Березня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Український двигун дає жару: ракета Vega вивела на орбіту новий супутник

Важливо

17 серпня відбувся успішний пуск на орбіту європейської ракети-носія Vega, що використовує блок маршового двигуна українського виробництва.

Про це повідомили в  ДП “КБ “Південне”.

«Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод», – розповіли там.

Тож, ракета рушила о 04:47 за київським часом з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані.

В якості основного навантаження, на замовлення компанії Airbus Defence and Space, ракета-носій Vega вивела на орбіту космічний апарат Pléiades Neo 4 масою близько 920 кг. 

Це вже другий з чотирьох супутників, які після повного розгортання сузір’я (Pléiades Neo 3, 4, 5, 6) зможуть відвідувати будь-яку точку земної кулі принаймні двічі на день та забезпечать комерційних та інституційних споживачів зображеннями з високою роздільною здатністю.

Також на орбіту було виведено чотири допоміжних навантаження – кубсати (невеликі супутники для космічних досліджень вагою до 1,33 кг – ЕП) RADCUBE, SUNSTORM, LEDSAT на замовлення Європейського космічного агентства та кубсат BRO-4 на замовлення Unseenlabs.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП “КБ “Південне” та серійно виготовляє ДП “ВО Південний машинобудівний завод”. Ці двигуни дозволяють виконувати багаторазовий запуск під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі