Посеред антарктичної зими до української станції “Академік Вернадський” несподівано завітав пернатий гість. Субантарктичний пінгвін з’явився просто біля головного входу — і це неабияк здивувало наших полярників. Такий візит трапився вперше за всю історію спостережень на острові Галіндез.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Хоча субантарктичних пінгвінів навесні та влітку на острові Галіндез тисячі, у зимовий період їх тут не побачиш: акваторія скута кригою, і пінгвіни відпливають північніше, у пошуках відкритої води для полювання.
Саме тому поява одного-єдиного субантарктичного пінгвіна посеред антарктичної зими стала справжньою сенсацією для команди 30-ї Української антарктичної експедиції.
Як розповіла біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка, час від часу вона фіксує поодинокі заходи цих пернатих на Галіндез, але прям до будівлі станції такий гість прийшов уперше.
За словами науковців, пернатий дослідник не лише прогулявся біля головного входу, а ще й навідався до дизельної електростанції. А тоді — спокійно пішов собі у невідомому напрямку. Чи то перевіряв готовність станції до весняного шлюбного сезону, чи, можливо, почув про млинці, які полярники готували на Мідвінтер, – жартують полярники.
Поки у північній півкулі — літо, на Галіндезі панує справжня зима. Але вже за кілька місяців полярники чекають на масове повернення пінгвінів: саме тут, біля “Вернадського”, вони щороку створюють гнізда, проводять шлюбний сезон та виводять пташенят.
Субантарктичні пінгвіни (або антарктичні пінгвіни, Pygoscelis antarcticus) відомі своїми гучними криками, смішною ходою та вірністю обраному партнеру. Щороку вони повертаються до вже знайомих гніздових територій — і цілком можливо, що цей несподіваний гість саме це й робив: розвідував собі “місце під сонцем” на прийдешню весну.
Як розповідало BitukMedia, айсберг біля “Вернадського” назвали на честь морського дрона “Маґура”.