Американські вчені виявили зв’язок між вживанням кави та здоровим старінням. Улюблений напій мільйонів може бути не лише джерелом енергії. Кава також може збільшувати шанси на імунітет до близько 11 хронічних захворювань.
Про це повідомляє The New York Times
Видання посилається на результати багаторічного дослідження, яке представили на щорічній зустрічі Американського товариства з питань харчування. Його учасниками стали понад 47 тисяч жінок, за станом здоров’я яких вчені стежили ще з 1970-х років.
Кожні кілька років жінки відповідали на деталізовані запитання про свій раціон, зокрема про те, скільки кави, чаю та коли (наприклад, Coca-Cola або Pepsi) вони зазвичай вживають, чи використовують додатки (цукор або молоко). Потім вчені перевірили, скільки жінок досі живі та відповідають їхньому визначенню “здорового старіння” у 2016 році.
Виявилось, що цьому критерію відповідали трохи більше 3700 жінок. Їм було 70 років або більше; вони повідомляли про гарне фізичне та психічне здоров’я, без когнітивних порушень чи проблем з пам’яттю; та не мали 11 хронічних захворювань, таких як рак, діабет 2 типу, хвороби серця, ниркова недостатність, хвороба Паркінсона та розсіяний склероз.
Після врахування інших факторів, які можуть впливати на старіння, таких як загальний раціон, кількість фізичних вправ та куріння, ті, хто споживав найбільше кофеїну (еквівалентно майже семи чашкам кави по вісім унцій на день), мали на 13 відсотків вищі шанси на здорове старіння, ніж ті, хто споживав найменше кофеїну (менше однієї чашки на день).
Водночас надмірне споживання напою — понад 4 чашки на день у поєднанні з цукром чи жирним молоком — не дало жодних позитивних результатів. Так само не виявилось користі й від Coca-Cola, Pepsi чи напоїв без кофеїну.
Попри обнадійливі висновки, дослідники не поспішають робити категоричні заяви. Вони визнають: причини такого ефекту поки що до кінця не з’ясовані. І додають: тим, хто не любить каву, змушувати себе не варто — наука знає багато інших шляхів до довголіття.
Як розповідало BitukMedia, вживання кави неодноразово пов’язували з покращенням здоров’я серця та продовженням життя. Однак, як показало нове дослідження, користь від філіжанки ароматного напою кавомани отримують тільки, якщо роблять це в певний час доби.
Автор – Ліфанова Діана