Середа, 28 Травня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Рожеве золото й міфічні герої: легендарна шабля Наполеона знайшла нового власника

Важливо

В Парижі за €4,7 млн було продано шаблю імператора Франції Наполеона I Бонапарта. Спочатку лот оцінили в суму від 700 тис. до 1 млн євро, що робить його одним із “найцінніших наполеонівських артефактів, які колись були продані з торгів”.

Про це повідомляє Le Figaro з посиланням на аукціонний майданчик Hôtel Drouot.

Аукціонний дім Giquello, який організував продаж у Drouot, назвав цю зброю “шедевром з бездоганною історією походження”.

Продана шабля була особистою зброєю Наполеона. Бонапарт замовив зброю 1803 року у директора Версальської мануфактури Ніколя Ноеля Буте. Ставши імператором, Наполеон I зберігав шаблю майже до кінця свого правління, після чого подарував її останньому маршалу Імперії Еммануелю де Груші. Предмет зберігався у родині нащадків воєначальника.

Шабля виконана в турецькому стилі, повністю із рожевого золота. Рукоятку прикрашають рельєфні зображення міфічних персонажів.

 

 
 
 
 
 
Voir cette publication sur Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Une publication partagée par giquello – Maison de ventes aux enchères (@_giquello_)

“Сума впритул наблизилася до світового рекорду €4,8 млн, встановленого в 2007 році його шаблею з битви при Маренго”, – додали представники Hôtel Drouot.

Речі Наполеона Бонапарта часто опиняються на торгах у Франції. Так у березні на аукціоні продали примірник Цивільного кодексу Франції від 1799 року, що належав імператору. Його підсумкова вартість становила 395 тис. євро. А у липні минулого року з молотка пішли два пістолі Наполеона. Їх придбали за 1,69 млн євро. Цю зброю державний діяч планував використати, щоб вкоротити собі віку після зречення від влади. Зараз це – національний скарб Франції

Також у 2023 році бікорн (це тип головного убору, який мав дві підняті гострі частини з боків, через що нагадував два роги, – ред.) Наполеона був проданий за 1,932 млн євро, встановивши новий рекорд для такого типу предметів. Цей капелюх, один із приблизно 120, які імператор носив протягом свого правління, був частиною колекції Жан-Луї Нуазьє. Він збирав наполеонівські реліквії понад пів століття.

Крім того, в червні цього року очікується аукціон 110 рідкісних наполеонівських артефактів з приватної колекції П’єра-Жана Шаленсона, відомого французького антиквара та ентузіаста Наполеона. Серед лотів — трон імператора, бікорн, який він носив під час битви при Асперн-Есслінгу, похідне ліжко та золота печатка, втрачена при Ватерлоо. Аукціон організовує Sotheby’s, і очікується, що колекція принесе близько 6 млн євро.

Ці продажі свідчать про незгасаючий інтерес до постаті Наполеона Бонапарта та його спадщини, а також про значну цінність пов’язаних з ним артефактів на світовому аукціонному ринку.

Як розповідало BitukMedia, у Чикаго на аукціоні виставили 144 історичні артефакти, пов’язані з 16-м президентом США Авраамом Лінкольном. Серед них – закривавлені шкіряні рукавички, що були в кишені політика в ніч його вбивства. Лоти пішли з молотка заради погашення 8-мільйонного боргу, який тягнувся за фондом майже два десятиліття.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі