На Івано-Франківщині підглядають за справжнім дивом дикої природи — вже друге пташеня рудої чаплі з’явилося на світ у гнізді, за яким ведеться онлайн-спостереження. Обидва малюки — представники виду, занесеного до Червоної книги України. У гнізді досі залишаються ще три яйця.
Про це повідомив у Facebook Володимир Бучко, голова організації Eco-Halych: Wildlife Rehab – Реабілітація дикої природи.
“Вчора матуся весь день вовтузилась (ремонтувала гніздо, чепурилася, намагалася погодувати пташеня). І ось — ще одне пташеня”, — розповів він. Перше маля пари вилупилось за день до другого.
Камери зафіксували момент, коли доросла чапля Ardea purpurea годує малюків тритонами та бичками-ротанами — останні є інвазійним видом риб, тож чаплі, фактично, допомагають очищувати водойму.
У кладці залишаються ще два яйця. “Згідно літературних джерел, насиджують по черзі обидва птахи. На превеликий жаль, нам не вдалося жодного разу зафіксувати момент “перезмінки”. Насиджування повинно тривати 21–24, навіть до 28 діб”, – розповіли в Eco-Halych.


Онлайн-спостереження ведеться на території Опілля, де знаходиться рівнинна частина Івано-Франківської області. Тут руді чаплі трапляються рідко, адже загалом це рідкісний гніздовий перелітний вид, який частіше зустрічається в степовій та лісостеповій зонах.
У цій колонії раніше виявили ще 8 гнізд рудих чапель. У 7-ми з них по 4 яйця. Одне гніздо – порожнє.
Руда чапля — не лише окраса дикої природи, а й важливий індикатор екосистеми. Сучасні технології, такі як відеоспостереження, дають змогу не лише досліджувати, а й залучати людей до збереження біорізноманіття в Україні.
Спостерігати за гніздом чапель можна у соцмережах Eco-Halych.
BitukMedia також розповідає про гніздо лелек-стрімерів з парку “Пирятинський” на Полтавщині. У пари Грицика та Одарки вилупились вже всі п’ятеро лелеченят. Вони швидко набирают вагу. Відео з онлайн-трансляції можна бачити у наших соцмережах.