Скульптуру легендарного фронтмена The Doors Джима Моррісона несподівано виявили під час обшуку в межах розслідування справи про шахрайство. Йдеться про бюст, викрадений з його могили ще у 1988 році.
Про це розповідає радіостанція RTL з посиланням на дані поліції.
Бюст, створений хорватським митцем Младеном Мікуліном у 1981 році до 10-річчя з дня смерті Моррісона, понад три десятиліття вважався втраченим. Його встановили на могилі музиканта на кладовищі Пер-Лашез у Парижі, де він простояв до травня 1988 року. Саме тоді скульптура, яка стала культовим місцем для численних фанатів The Doors, зникла за загадкових обставин.
І ось тепер, майже 37 років потому, бюст знову з’явився ніби нізвідки — неочікувано для всіх. За інформацією французької радіостанції RTL, під час обшуку в межах розслідування справи про шахрайство співробітники Фінансово-антикорупційного підрозділу поліції виявили ту саму скульптуру. Її фото оприлюднила паризька поліція. На знімку видно, що бюст зберігся майже в тому ж стані, в якому його востаннє бачили 1988-го: з графіті від шанувальників, з відсутніми носом і вустами — слідами часу, які були ще до зникнення.
Переглянути цей допис в Instagram
Попри сенсаційну знахідку, правоохоронці не розголошують подробиць справи, зокрема — хто саме зберігав скульптуру впродовж цих десятиліть. Повернення бюста напевно підживить давні чутки та спекуляції довкола його зникнення, які не вщухали протягом понад 30 років.
Скульптура Джима Моррісона була однією з найвідоміших у Парижі, її тисячі разів фотографували відвідувачі Пер-Лашезу — місця поховання багатьох видатних діячів культури та мистецтв. Після зникнення бюста фанати рок-ідола залишали на його могилі малюнки, послання й інші символічні дари.

Чи повернеться скульптура на своє історичне місце — наразі невідомо. Але ця несподівана знахідка стала ще одним містичним витком у легенді про Джима Моррісона, яка й досі розбурхує уяву поціновувачів рок-музики.
Нагадаємо, Джим Моррісон помер у віці 27 років 3 липня 1971 року у своїй паризькій квартирі. Офіційна причина смерті — серцева недостатність, хоча точні обставини залишаються загадковими, оскільки розтин не проводився. Його смерть у Парижі автоматично зробила це місто місцем, де його слід було поховати.
Моррісона поховали досить швидко та без особливого розголосу, що, ймовірно, було рішенням як французької влади, так і його близьких — щоб уникнути масового поклоніння або скандалів у США.
Згодом могила Джима Моррісона все одно перетворилася на місце паломництва шанувальників рок-музики з усього світу — і залишається такою й донині.
Як розповідало BitukMedia, до Ліверпулю через 47 років повернулася табличка з Пенні-Лейн — вулиці, що згадується в пісні The Beatles. У 1970-х роках знаменитий вуличний знак викрали. А тепер він дивним чином з’явився знов і буде виставлений у музеї The Beatles Story.