В Австралії стартувало перше у світі медичне випробування унікальної розробки — 3D-друку шкіри з власних клітин пацієнта безпосередньо на рану. Технологія може стати революційною у лікуванні опіків і втрати м’яких тканин. Вона вже допомогла першим пацієнтам і може зменшити потребу в традиційних шкірних трансплантатах.
Про це йдеться у публікації IFL.Science.
В Сіднеї вперше у світі запроваджено клінічне випробування революційної технології — 3D-друку живої шкіри безпосередньо на тілі пацієнта. Винахід став можливим завдяки співпраці компанії Inventia Life Science з Лабораторією шкіри при лікарні Конкорд у Сіднеї, де провідні спеціалісти з опікових травм проводять унікальні операції за допомогою роботизованої 3D-принтерної системи LIGŌ Surgical Robot.
В ході маніпуляції використовуються власні клітини пацієнта, змішані з біоматеріалами, які потім накладаються на рану шар за шаром, імітуючи структуру справжньої шкіри. Таким чином стимулюється природне відновлення тканин, що зменшує ризики відторгнення, прискорює загоєння та практично виключає потребу у пересадках шкіри з інших ділянок тіла.
“Це — технологія, що змінює життя. Вона може кардинально покращити якість допомоги людям з опіками та втратою м’яких тканин. І це ще більше підкреслює статус лікарні Конкорд як світового центру передового досвіду у сфері лікування опіків”, — заявив міністр охорони здоров’я штату Новий Південний Уельс Раян Парк.
На сьогодні п’ятеро пацієнтів вже отримали лікування, ще п’ятеро готуються до процедури, після чого технологія перейде до наступного етапу досліджень. Серед перших — Ребекка Джейн Торбрюґґе, яка отримала опік ноги під час картингу. Вона розповіла, що не відчула болю, навіть у місці, де брали клітини для друку. “Я була вражена, що не боліло — я чекала, що буде хоч щось… Але ні. Найважче було просто лежати нерухомо шість днів!” — зізнається пацієнтка.
Наразі 3D-принтер використовується для загоєння ран після забору трансплантату, однак команда дослідників сподівається, що незабаром вдасться друкувати шкіру одразу на місця опіків або глибокі поранення, без попереднього втручання.
“Це майбутнє медицини. І це відбувається просто зараз, біля ліжка пацієнта, у лікарні Конкорд”, — наголосила докторка Джо Майц, керівниця групи досліджень з опіків та реконструктивної хірургії.
Як розповідало BitukMedia, інженери із Токійського університету змогли одягнути штучну людську шкіру на обличчя свого робота. Це допоможе досягнути більш реалістичної посмішки та інших мімічних рухів.