Вівторок, 13 Травня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

LEGO-місто встановило світовий рекорд: 230 тис. деталей і власний парк динозаврів (ВІДЕО)

Важливо

У Португалії створили найбільшу у світі LEGO-діораму — справжнє мініатюрне місто з житловими кварталами, аеропортом, пляжем і навіть парком динозаврів. На будівництво пішло майже чверть мільйона деталей конструктора, і результат вражає не лише масштабами, а й увагою до дрібниць.

Про це розповідає сайт Книги рекордів.

У містечку Лурінья в Португалії команда BRICKOPOLIS Lourinhã разом із Парком динозаврів Луріньї (PDL – Parque dos Dinossauros da Lourinhã) встановила новий рекорд Гіннеса: вони створили найбільшу у світі діораму з деталей LEGO®. Її площа становить 70,614 кв метрів. Це приблизно як чотири припарковані автомобілі з простором між ними — і кожен сантиметр заповнений мініатюрним життям!

Для побудови цього вражаючого міста було використано 239 444 деталі LEGO®. У ньому є все: від житлових кварталів і аеропорту до пляжу з маяком, каруселі, колесо огляду і навіть парк динозаврів. На дорогах – 366 транспортних засобів, серед яких міські та шкільні автобуси, сміттєвози, круїзні лайнери тощо. По всьому місту розкидано 176 дерев і понад 2300 квітів.

У LEGO-місті з Португалії є справжнісінький підвісний міст, що з’єднує дві його частини, а в одному з озер “мешкає” істота, підозріло схожа на легендарне лох-несське чудовисько. Поруч — вежа, стилізована під лондонський Біг-Бен, і цілий аеропорт із багажними трейлерами.

Відео, яке супроводжує рекорд, демонструє вражакючі таймлапси будівництва: як з хаосу деталей постає захопливий мініатюрний світ. Особливо вражає не лише масштаб, а деталізація кожного елемента — справжній приклад майстерності та креативності.

Як розповідало BitukMedia, британський художник Девід А. Ліндон створив фігурку розміром 0,02517 мм на 0,02184 мм – це найменша скульптура у світі. Йдеться про мікроскопічний кубик Lego, який вже потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

А 34-річний Гарі Фляйшер з Берліну витратив три роки та 12 тис. євро на створення моделі центру столиці Німеччини з 500 тисяч деталей. Проєкт включає хмарочоси, які збудують до 2030 року.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі