Site icon Bituk Media

Замість мами — лялька: у зоопарку рятують рідкісного кондора

Фото - Bronx Zoo

У зоопарку Нью-Йорка (США) вперше за 30 років вилупилося пташеня королівського кондора. Аби не вважало людей своєю “родиною”, маля вигодовують за допомогою реалістичної ляльки, схожої на дорослого птаха.

Про це розповідає портал UPI.

У зоопарку Бронкса відзначають рідкісну подію — вперше за три десятиліття тут з’явилося на світ пташеня королівського кондора (Sarcoramphus papa). Щоб уникнути так званого імпринтингу — тобто формування у пташеняти зв’язку з людьми замість птахів — його вигодовують і доглядають за допомогою спеціальної ляльки-муляжу, яка виглядає як дорослий кондор.

Муляж створили фахівці відділу виставкового дизайну та графіки зоопарку. Він повторює зовнішність дорослого Sarcoramphus papа та дозволяє доглядати за пташеням так, щоб воно не звикло до людей і не сприймало їх як своїх батьків.

Фото – WCS photographer, Terria Clay/Bronx Zoo

“Орнітологи зоопарку Бронкса розробили цей метод ще понад 40 років тому, коли виходжували пташенят андійських кондорів за допомогою схожих ляльок, стилізованих під дорослих особин”, — повідомили у закладі.

Під час годування співробітники зоопарку ховають свої обличчя й інші людські риси, одягаючи спеціальні костюми. Це допомагає мінімізувати контакт із людиною і сприяє здоровому розвитку пташеняти в межах його виду.

Цей підхід дає змогу виростити дику тварину так, щоб вона не втратила здатність до нормального життя серед інших птахів — зокрема, у разі можливого повернення в дику природу.

Королівський кондор — найяскравіше забарвлений вид родини катартових (Cathartidae). Трапляється в Південній Америці та є єдиним видом роду Sarcoramphus. Назва цього виду походить від того, що в поєдинках з іншими грифами за падаль він, як правило, виявляється переможцем.

Sarcoramphus papa. Фото – Eric Kilby/ Wikipedia

Королівські кондори зазвичай мешкають у тропічних лісах, рідше — на відкритих рівнинах. Вони уникають людської активності та урбанізованих зон. Ці птахи утримуються в зоопарках по всьому світу, однак розмноження у неволі — рідкісне явище, тому кожне вилуплення — важлива подія.

З цікавинок: хоча Sarcoramphus papа виглядає яскраво і трохи комічно, він виконує критично важливу екологічну функцію — очищує території від падла. В культурі майя кондорів вважали священними істотами, пов’язаними зі смертю та відродженням. Від природи у цих “королівських” птахів майже немає голосу — вони можуть лише шипіти чи клацати дзьобом.

Як розповідало BitukMedia, дика індичка, яку вперше помітили на Мангеттені торік, знову з’явилася на острові. Це викликало і захоплення, і занепокоєння серед місцевих жителів.