На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” зафіксували унікальну гостю — єгипетську чаплю. Цей птах не мешкає в Антарктиці, але іноді випадково залітає до крижаного континенту. Таке явище — справжній подарунок для біологів.
Про це розповідають у НАНЦ.
До українських полярників зі станції “Академік Вернадський” несподівано завітала єгипетська чапля — птах, який зазвичай мешкає у тропіках і субтропіках. Цей унікальний момент вдалося зафіксувати біологині 30-ї Української антарктичної експедиції Зої Швидкій.
“Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно–болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона”, — розповіла Зоя.

Хоч політ біля станції тривав лічені секунди, однак цей випадок — справжній фарт для біологів. “Побачити єгипетську чаплю біля “Вернадського” випадає далеко не кожній експедиції. А допис про неї ми точно робимо вперше”, – зазначають дослідники у своєму дописі.
Єгипетська чапля (Ardea ibis) — найпоширеніший представник родини чаплевих. Вона поширена на всіх континентах, крім Антарктиди, і раніше її природний ареал обмежувався Африкою. Проте протягом останнього століття птах активно розширював межі проживання, зокрема з’явився у Західній півкулі та Австралії.



В Антарктиді цей вид не затримується надовго — тут для нього просто немає улюбленого середовища. Адже єгипетські чаплі полюбляють жити поруч із великими дикими або домашніми копитними, сидіти в них на спині й полювати на комах, яких ті збурюють у траві. В Антарктиці таких “друзів” просто немає.
За розміром єгипетська чапля невелика: її довжина — до пів метра, а розмах крил — до метра. Здебільшого вкрита білим пір’ям, але на голові, спині та зобі має бежево-жовтуватий відтінок.
Як розповідало BitukMedia, українські полярники здобули рекордну кількість відзнак на Міжнародному конкурсі наукових зображень для Вікіпедії — одразу п’ять фото з Антарктики увійшли до числа переможців. Це перший такий успіх за всю історію участі України в цьому престижному змаганні.