Site icon Bituk Media

“Ми просто зійшли на борт і лишилися”: пара вирішила провести 15 років на круїзному лайнері (ВІДЕО)

Фото - Living Life on a Cruise

Подружжя американців Ланетт і Йоган Канени вирішили, що майбутнє — за хвилями. Вони покинули звичне життя на Гаваях та обрали безперервну навколосвітню подорож тривалістю в 15 років. Зараз їм обом по 55, і вже пів року вони живуть на круїзному лайнері Villa Vie Odyssey — кораблі, що став їхнім новим домом.

Про їхні пригоди розповідає Daily Mail.

“Це було очевидне рішення. Ми не шукали втечі — просто знайшли новий спосіб жити”, — розповідає Йоган.

Пара понад 10 років жила на Гаваях і була переконана, що зустріне старість саме там. Але звичайна круїзна подорож усе змінила: вони дізналися про лайнер Odyssey — і закохалися. Продали свій бізнес з прокату авто й переїхали на борт.

Лайнер пропонує не просто мандрівку, а повноцінне життя: за 15 років судно має відвідати 425 портів у 147 країнах. Пасажири укладають договір на довгострокову оренду каюти — і вона залишається за ними весь цей час.

“Люди думають, що ми надбагаті, якщо можемо собі це дозволити, але це дешевше, ніж наша оренда та витрати на життя на Гаваях. Це для звичайних людей”, – розповідає Йохан.

Вартість проживання? Лише £2 716 на місяць — це дешевше за життя на Гаваях, кажуть Канени. До вартості входять харчування, напої, Wi-Fi, прибирання двічі на тиждень та сервіс, який самі мешканці називають “королівським”.

“Нас обслуговують як у п’ятизірковому готелі. Постіль змінюють двічі на тиждень, прати самим не треба. Нам навіть вклоняються!” — сміється Ланетт.

Для порівняння: проживання вдвох у найдешевшій каюті коштує £1 403 з людини — приблизно у таку ж суму обходиться середньостатистична оренда квартири з рахунками в Лондоні. Але без океанських краєвидів, галапагоських ігуан і щоденних заходів сонця в новій країні.

Життя на кораблі повністю змінило пріоритети пари. Вони відмовилися від власності, речей і буденності: “Ми мали 31 авто. Зараз — жодного. І нам це подобається”, — зізнається Йоган. “Нам не потрібні речі. Ми хочемо пригод і досвіду”, — додає Ланетт.

Пара вже встигла побувати у 25 країнах, зокрема в Іспанії, Португалії, Південній Америці та на Галапагоських островах, які вважають одним із найяскравіших досвідів. Там вони бачили морських коників розміром з долоню — і це лише початок.

На відміну від звичайних круїзів, пасажири Odyssey мають до чотирьох днів на дослідження кожного порту. У Бразилії вони навіть орендували з друзями будинок на березі океану — за “смішні гроші”.

Попри те, що родичі залишились на суші, зв’язок з ними не втрачається. У травні пара планує зійти на берег у Мексиці та вперше побачити свого однорічного онука в Аризоні (США). А каюту на цей час вони здадуть іншим пасажирам — таке дозволяється.

До того ж, рідні можуть приєднатися до них на кораблі безкоштовно — аж до 28 днів, із окремою каютою. “Ми вже маємо друзів, які стали родиною. Тут усі з подібними цінностями й життєвими історіями. Це спільнота, в якій ти не залишаєшся на самоті”, — кажуть Канени.

Є, звісно, й мінуси. Через негоду пара так і не потрапила на Фолклендські острови — порт був закритий. Іноді на кораблі складно дістати певні інгредієнти для меню. А ще — “морські ноги”. “Після довгого плавання трохи хитає на суші, але це не заважає. Просто нова норма”, — сміється Йоган.

Та навіть із дрібними труднощами, Канени не шкодують про свій вибір: “У нас немає плану “Б”. Ми в цій пригоді — на всі сто. І наші друзі не здивувалися. Бо це — ми”. Чим вони займатимуться після сімдесяти, придумають якось потім.

Звісно, ​​на одні тільки накопичення Канени не розраховують — вони завели канал на YouTube, на який, до речі, вже підписано понад 30 тис. людей. Підписники приносять парі мільйони переглядів і гроші, яких вистачає для безбідного існування в комфортній каюті серед безмежних морських просторів.

Як розповідало BitukMedia, австралійські пенсіонери Марті та Джесс Ансен провели 500 днів на круїзному лайнері, мандруючи довкола світу. Пара просто вирішила зекономити – така мандрівка коштує дешевше, ніж сплата за будинок для людей похилого віку. Полишати корабель вони не планують.