Мешканці одного зі старих будинків у Галицькому районі Львова виявили справжню солідарність та турботу, облаштувавши у своєму дворику ліфт для сусіда. Людина пересувається на кріслі колісному, а мешкає на третьому поверсі.
Про це повідомили у Facebook-спільноті “Так люблю той Львів, що бракує ми слів”.
Ініціатива сусідів покликана полегшити щоденне пересування людини з інвалідністю та покращити якість життя. Місто Львів посприяло цьому проєкту.
Встановити ліфт всередині будинку було неможливо, та його змогли прибудувати у дворику. Тепер у мешканця, який пересувається на кріслі колісному, є можливість самостійно виходити з дому.
Зовнішній ліфт встановлюють переважно у тих випадках, коли технічні особливості будівлі не дозволяють облаштувати його всередині. Це характерно насамперед для старих житлових будинків, пише “ШоТам”.
У таких будівлях сходові клітки зазвичай занадто вузькі для монтажу шахти, а встановлення ліфта всередині вимагало б значного втручання в опорні конструкції. Це не лише ускладнює процес з технічного боку, але й значно підвищує витрати на реконструкцію.
Практика встановлення зовнішніх ліфтів (їх ще називають “прибудованими” або “прибудинковими”) стає дедалі популярнішою у всьому світі, зокрема в Європі. Це рішення дозволяє зробити старі багатоповерхові будинки більш доступними для людей з інвалідністю, літніх осіб або батьків з маленькими дітьми.
В Україні є поодинокі приклади таких ліфтів, як-от у Львові, Києві та Харкові, найчастіше реалізовані силами ОСББ або завдяки благодійним ініціативам.
У грудні 2021-го у Львові встановили зовнішній ліфт на фасаді історичної будівлі, де працює школа. У ній навчаються діти з порушенням опорно-рухового апарату, з порушеннями зору та ДЦП. Такий ліфт також встановили у львівській поліклініці. Раніше працівникам доводилося носити хворих сходами на ношах.
Як розповідало BitukMedia, американець Едді Вейн разом із дружиною Тетяною інвестував у перший в Україні парк для дітей із інвалідністю. Відкрили його у Львові. Обійшовся він родині у близько $60 тис.