Site icon Bituk Media

Як джміль: створили найменшого у світі літаючого робота (ВІДЕО)

Фото - Adam Lau/Berkeley Engineering

Інженери Каліфорнійського університету в Берклі розробили найменшого у світі бездротового літаючого робота. Натхненний комахами робот має діаметр менше сантиметра, він може зависати, змінювати напрямок і навіть вражати маленькі цілі. Робот має форму невеликого пропелера і складається з двох невеликих магнітів.

Про це розповідає New Atlas.

Цей мікроробот, створений під керівництвом професора Лівея Ліна в Каліфорнійському університеті в Берклі, має ширину лише 9,4 мм і важить 21 мг.

Основа робота – 3D-друкований корпус із полімеру, що містить чотирилопатевий горизонтальний пропелер, оточений стабілізуючим балансувальним кільцем. У центрі пропелера розташоване маленьке вертикальне кільце, яке утримує дві постійні неодимові магнітні пластини діаметром 1 мм і товщиною 0,5 мм.

Система управління роботом заснована на змінному магнітному полі, яке генерується зовнішньо уздовж однієї осі. Під дією магнітного поля магніти в центрі конструкції одночасно притягуються і відштовхуються, змушуючи пропелер обертатися та створювати підйомну силу. Повідомляють, що гаджет імітує політ джмеля, може зависати на місці, рухатися вертикально й горизонтально, а також точно спрямовуватися до малих цілей. 

Пристроєм можна керувати через бездротовий зв’язок, щоб він наблизився до обраного об’єкта. Контроль сили магнітного поля дозволяє змінювати швидкість обертання пропелера: збільшення сили змушує робота підніматися, зменшення – опускатися. Аналогічно, варіюючи магнітне поле у горизонтальному напрямку, можна керувати його рухом уперед, назад або вбік.

Співавтор дослідження, аспірант Вей Юе (ліворуч) позує з професором Лівей Лінем (праворуч) разом із парою роботів. Фото – Adam Lau/Berkeley Engineering
Фото – Adam Lau/Berkeley Engineering

У майбутньому винахід можна буде використовувати для запилення рослин, інспекції важкодоступних місць та проведення пошуково-рятувальних операцій. Інженери хочуть додати до пристрою активне керування, яке дозволить змінювати його положення в режимі реального часу.

Наступним кроком науковців стане вбудовування сенсорів, які дозволять роботу самостійно коригувати політ при поривах вітру та інших змінних факторах. Також дослідники планують зменшити пристрій ще більше, щоб знизити енергоспоживання, застосовуючи слабше магнітне поле.

Такі мікродрони можуть стати революцією у царині нанотехнологій, екології та дослідницької діяльності, відкриваючи нові можливості для науки та промисловості.

Як розповідало BitukMedia, група дослідників з Університету Пенсільванії запропонувала новий та автоматизований спосіб виконання найважливішого повсякденного завдання з чищення зубів. Дослідники стверджують, що їхня система ефективніша, ніж пара – щітка плюс зубна нитка. А все тому, що адаптується до зубів користувача. Роботу довірили мікророботам.