Під час обстеження території фахівці Чорнобильського заповідника помітили непроханого гостя. Це американська норка (візон річковий), яка є інвазивним видом для природи України.
Про це повідомили у пресслужбі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
“Норка (Neogale vison) поширилася з хутряних ферм і вже встигла пристосуватися до наших водойм. Цей хижак – відмінний плавець і мисливець. Живе біля річок, озер і боліт, харчується рибою, земноводними, гризунами та ракоподібними. На жаль, через свою агресивність і всеїдність американська норка витісняє місцеві види, зокрема рідкісну європейську норку”, – розповіли у заповіднику.

Новий хижак робить лігво під каменями або корінням дерев, пристосовує нори бобра або ондатри, які можуть бути до 3 метрів в довжину й 1 метра вглиб від поверхні і, зазвичай, мають декілька входів трохи вище рівня води.
“У природі ворогами американської норки стають лисиці, рисі, ведмеді, хижі птахи та річкові видри. З метою самозахисту річковий візон може викидати на агресора секрет анальних залоз. Він має мерзенний мускусний запах і викликає нудоту у багатьох хижаків”, – додали фахівці заповіднику.
Нагадаємо, інвазивний вид – це чужорідний (непритаманний для певної екосистеми) вид рослин, тварин або мікроорганізмів, який потрапив у нове середовище, активно розмножується та завдає шкоди місцевим видам, екосистемам або господарській діяльності людини.
Такі види зазвичай не мають природних ворогів у новому середовищі, тому їх чисельність неконтрольовано зростає.
Контроль інвазивних видів є важливим завданням екологів, оскільки вони можуть призводити до екологічних дисбалансів, зниження біорізноманіття та економічних збитків.
Як розповідало BitukMedia, новий вид пташок помітили фахівці на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Йдеться про золотомушку червоночубу.