Понеділок, 31 Березня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Врятовані з прифронтових регіонів леви знайшли нову домівку у заповіднику в Англії

Важливо

П’ять травмованих левів, врятованих із зони бойових дій в Україні, знайшли нову домівку в Англії. Це африканський лев Рорі та левиці Амані, Ліра, Ванда та Юна. Після 12-годинної подорожі з тимчасових притулків у Бельгії “українці” опинились в заповіднику великих котів біля Ешфорда, штат Кент.

Про це пише The Independent.

Тваринами опікувався Центр порятунку диких тварин українки Наталії Попової, який за час війни врятував сотні тварин  – левів, тигрів, леопардів, вовків, оленів та мавп, яких відправили на лікування та відновлення до інших країн.

Леви прибули у новий дім з тимчасових притулків у Бельгії. Юна до цього жила у маленькій цегляній клітці і перенесла контузію після падіння уламків ракети. Амані та Ліру, ймовірно, ще левенятами використовували для туристичних фотосесій, а Ванду, яка жила у квартирі, знайшли сильно виснаженою від недоїдання. Щодо Рорі, він зазнав жорстокого поводження у приватному звіринці.

“Всі ці п’ять левів колись були обʼєктами незаконної торгівлі домашніми та дикими тваринами”, – пояснив Кемерон Вітнелл, керуючий директор заповідника Big Cat Sanctuary. “Жоден із них не із зоопарку”.

Тепер новий Центр порятунку левів при заповіднику Big Cat Sanctuary надаватиме врятованим тваринам безпечний прихисток. Центр пропонує спеціалізований догляд та шанс тваринам відновитись після травматичного досвіду.

Кемерон Вітнелл був сповнений рішучості привезти п’ятьох левів до Британії, хоча в заповіднику на той час ще не було куди їх помістити.

Кампанія зі збору коштів, ініційована в травні 2024 року, зібрала понад 500 тис. фунтів стерлінгів на покриття витрат з транспортування, ветеринарного обслуговування та будівництво нового будинку для котів.

Тепер співробітники кажуть, що українські леви добре адаптуються до своїх нових вольєрів, спроектованих з урахуванням індивідуальних потреб кожного. Юна та Рорі досі мають проблеми з координацією. Тут, в Англії, вони отримали у свої володіння м’яке ландшафтне середовище, де вони не можуть впасти з висоти, тоді як сестри Амані та Ліра навпаки тепер мають де лазити по деревах. Ванда, найграйливіша і впевнена в собі левиця, має вольєр з водним елементом.

За даними притулку, Юна до порятунку ніколи не ходила по траві, але тепер спеціалісти спостерігають за розвитком та успіхами левиці.  “Вона ледве могла ходити. Вона страждала від контузії і струсу мозку. Її стан був настільки важким, що її навіть збиралися піддати евтаназії. Але нам вдалося втрутитися і вивезти її із зони бойових дій”, – розповіли у притулку.

Кемерон Вітнелл. Фото – The Big Cat Sanctuary

Відтоді Юна швидко реабілітується. “Ми дуже задоволені її прогресом. Тепер вона прекрасна левиця”, каже Кемерон Вітнелл.

Особисто переконатися, як добре влаштувалися в Англії “українці”, зміг посол України у Великій Британії Валерій Залужний.

Фото – Валерій Залужний

“Днями у Кенті відкрили Центр порятунку левів, в якому тепер живуть тварини, евакуйовані з України. П’ять українських левів, які є живими свідками війни. Багато тварин в Україні через бойові дії опинилися в голоді і холоді, без нагляду. Благородну роботу провели волонтери, ветеринари та вся команда The Big Cat Sanctuary, яка створила для українських звірів новий дім. Тепер вони у безпеці”, – написав колишній Головком ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.

Фото – The Big Cat Sanctuary

Як розповідало BitukMedia, левиця Василина, яку небайдужі врятували із селища Пісочина, що на Харківщині, переїхала до Африки. Тепер вона разом зі своїм партнером Ніколою житиме у LIONSROCK, південноафриканському реабілітаційному центрі для великих котів.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі