Вівторок, 1 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Рейтинг щастя: Фінляндія знову перша, а Україна опустилась на 6 позицій

Важливо

Фінляндію восьмий рік поспіль визнали найщасливішою країною світу, тоді як Україна опустилася на 111-те місце. Рейтинг складається на основі опитування Gallup World Poll, проведеного серед жителів понад 140 країн.

ООН випустила чергову доповідь, присвячену Міжнародному дню щастя. Щорічний World Happiness Reportпідготовлено у співпраці Центру дослідження благополуччя Оксфордського університету та Gallup.

Держави в цьому глобальному рейтингу розподіляються за рівнем щастя, виходячи з їхньої середньої оцінки життя за останні три роки. Фінляндія посідає перше місце в рейтингу з 2018 року.

Україна цього року опустилася на 111-те місце, пропустивши поперед себе шість країн: у 2024 році вона посідала 105-те місце серед 145-ти. Для порівняння: у 2023 році була 92-ю, а у 2021 році, до початку повномасштабної війни, перебувала на 110-му місці.

Країни Північної Європи продовжують лідирувати. Після Фінляндії розташувалися Данія, Ісландія та Швеція. Норвегія цього року опинилася на сьомому місці.

До двадцятки найщасливіших країн світу увійшли: Нідерланди, Коста-Рика, Ізраїль, Люксембург, Мексика, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, Бельгія, Ірландія, Литва, Австрія, Канада, Словенія та Чехія.

США, опустившись на 24-те місце, досягли найнижчого показника в історії, а Велика Британія (23-тє місце) зафіксувала найнижчу середню оцінку життя з моменту публікації звіту у 2017 році. Натомість Коста-Рика (6-те місце) та Мексика (10-те місце) вперше потрапили до першої десятки найщасливіших країн.

Афганістан знову, вже вшосте, посів останнє – 147-ме – місце. П’ятірку найбільш нещасливих країн світу замикають Сьєрра-Леоне, Ліван, Малаві та Зімбабве.

Доповідь про щастя також виявила, що:

  • незнайомці добріші, ніж ми вважаємо – у ході експерименту із втраченими гаманцями з’ясувалося, що рівень їхнього повернення власникам був майже вдвічі вищим, ніж прогнозували люди;
  • зниження рівня щастя та соціальної довіри у США та деяких частинах Європи відбувається через політичну поляризацію;
  • розмір домогосподарства тісно пов’язаний із рівнем щастя – в Європі та Мексиці найщасливішими були родини з чотирьох-п’яти людей.

Щорічний звіт World Happiness Report – це глобальне дослідження, яке оцінює рівень щастя в різних країнах світу. Він складається на основі опитувань людей, які оцінюють якість свого життя. Звіт враховує такі фактори, як ВВП на душу населення, соціальна підтримка, тривалість здорового життя, рівень корупції, свобода вибору та інші аспекти, що впливають на загальне благополуччя громадян.

Країни ранжуються за рівнем щастя на основі їхніх середніх оцінок життя за три попередні роки – цьогоріч йдеться про період з 2022 до 2024 року.

World Happiness Report публікують щорічно з 2012 року. Його вважають важливим інструментом для порівняння рівня життя в різних країнах, а також для аналізу змін у цих показниках з часом

Як розповідало BitukMedia, вчені знайшли час дня, коли людина щаслива найбільше.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі