Понеділок, 24 Березня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

897 такс одночасно: досягнення увійшло до Книги рекордів Гіннеса (ВІДЕО)

Важливо

Німецьке місто Регенсбург можна назвати світовою столицею такс. Здається, що їх тут обожнюють. 2024 року на вулиці міста вийшли усі міські шанувальники цієї породи собак зі своїми тваринами та влаштували найбільший у світі парад такс. Книга Гіннесса зафіксувала це як рекорд.

Про це розповідає сайт Книги рекордів.

За деякими підрахунками, у Параді такс взяли участь 1175 собак. Щоправда, поки Книга рекордів реєструвала досягнення, десь загубила 278 такс. Але й цієї кількості – 897 – вистачило.

Звісно, в грандіозному “таксопараді” взяли участь не лише жителі Регенсбурга — сюди з’їхалися ентузіасти з різних країн світу. Ідея такого збіговиська належить місцевому музею такс Dackelmuseum.

Йозеф Кюбльбек (ліворуч) із Сеппі та Олівер Шторц із Моні. Фото – Armin Weigel/picture-alliance/dpa/AP Images

Засновниками собачого музею стали двоє колишніх флористів. Йозеф Кюбльбек та Олівер Шторц, не змовляючись, протягом чверті століття збирали колекцію марок, малюнків, світлин, статуеток та інших раритетів, головними героями яких були такси. У 2018 році ці двоє домовилися створити музей для шанувальників породи.

А там і до Параду такс додумались. Організатори швидко знайшли однодумців з різних куточків світу, і у призначену дату, 22 вересня 2024 року, всі вони з’їхалися до Регенсбурга.

Під звуки оркестру такси та їхні люди пройшли і проїхали історичним кам’яним мостом XII століття, вулицями Старого міста, повз Музей такс, після чого зустрілися на міській площі. І от тут їх і взялись підраховувати.

Взагалі такса — улюблена порода собак у Німеччині. За даними Смітсонівського інституту, вони з’явилися в країні ще в XVII столітті і показали себе чудовими компаньйонами для полювання: завдяки своїм довгим тілам і мордам вони могли пробиратися в крихітні нори, де мешкають борсуки, лисиці та інші підземні ссавці. До XVIII століття такси фігурували вже у всіх мисливських довідниках Німеччини.

У Баварії, де розташоване місто Регенсбург, ця порода особливо популярна. Навіть маскотом мюнхенської Олімпіади 1972 року була чорна такса з кличкою Вальді.

Маскот Вальді

Як розповідало BitukMedia, формула “фізичної досконалості” допомогла визначити найкрасивіші породи собак у світі. Експертам прислужився так званий Золотий перетин краси — розроблений ще древніми греками математичний розрахунок, який довів свою точність протягом століть. Титул найкрасивішої породи здобув … шотландець.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі