Site icon Bituk Media

Підводний дрес-код: дикі риби здатні розрізняти людей (ВІДЕО)

Spondyliosoma cantharus. Фото - THOMAS MENUT

Аби з’ясувати, чи можуть риби розрізняти людей за зовнішніми ознаками, команда Інституту поведінки тварин товариства Макса Планка провела серію експериментів. Вони підтвердили – риби теж по одежі стрічають.

Про це пише The Guardian.

Експерименти проводили у відкритій воді на глибині восьми метрів в Середземному морі. Протягом 12 днів дослідниця-дайверка привчала диких кантарів (Spondyliosoma cantharus) слідувати за нею – вона годувала риб, коли вони пливли в її бік.

На другому етапі експерименту до дослідниці приєднався другий “дресирувальник”. Іноді він був одягнений у такий самий костюм дайвера, а іноді використовував яскраві нашивки та ласти. Нирці рухалися в різних напрямках, а риби отримували їжу тільки в тому випадку, якщо слідували за дайвером без кольорових елементів.

Першого дня риби йшли за обома дайверами. Чотири рибини добре піддавались навчанню: вони усвідомлювали присутність обох дайверів та вчилися розпізнавати, хто дає їжу.

Коли дайвери повторили експеримент, одягнувши ідентичне спорядження, риби не змогли їх розрізнити. Це доводить, що риби розрізняють одяг на людях, особливо якщо він яскравих кольорів.

Загалом група вчених провела 30 випробувань для кожного варіанта. Коли дайвери були одягнені у різні костюми, кантрі частіше пливли за першим тренером. Чим довше тривав експеримент, тим частіше піддослідні обирали “правильного” нирця у простій формі.

Фото – Maëlan Tomasek / Max Planck Institute of Animal Behavior

Вчені дійшли висновку, що риби використовують найпростіші візуальні образи та кольори для розпізнавання людей. Крім того, у міру тривалості спілкування вони вчаться робити вибір.

Цікаво, що під водою дайвери теж зазвичай покладаються на відмінності в спорядженні, щоб упізнати один одного — так само діють і риби, пише Eurek Alert.

Як розповідало BitukMedia, дослідники з Гарвардської медичної школи знайшли пояснення, чому собаки, кішки та інші ссавці струшуються після купання. Раніше причини такої поведінки залишалися загадкою, проте вченим вдалося з’ясувати, що за цю дію відповідає один з рецепторів.