Site icon Bituk Media

Без мікроскопа не побачиш: художник створив найменшу у світі скульптурку. Це червона цеглинка Lego

Девід А. Ліндон з англійського міста Борнмут встановив світовий рекорд і увійшов до Книги рекордів Гіннеса, створивши найменшу скульптуру у світі. Фото - David Lindon

Британський художник Девід А. Ліндон створив фігурку розміром 0,02517 мм на 0,02184 мм – це найменша скульптура у світі. Йдеться про мікроскопічний кубик Lego, який вже потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Про це розповідає портал UPI.

Ця найменша у світі скульптурка така дрібна! Розміром вона приблизно з людський лейкоцит – білу клітину крові.

На створення мікроскопічного кубика Lego в митця пішло кілька місяців: він працював по шість-десять годин вночі, щоб уникнути вібрацій від денного життя, і використовував власні мікроскопічні інструменти ручної роботи.

Розмір скульптурки Ліндона виміряла команда Evident Scientific за допомогою світлового мікроскопа. Потім компанія Spectrographic Limited у Лідсі підтвердила, що це найменша скульптура з коли-небудь створених. Адже вона приблизно в чотири рази менша за фігурку, яка володіла титулом раніше.

До тепер це досягнення належало роботі іншого британського художника – Вілларда Вігана. Ліндон побив його рекорд, зафіксований Книгою рекордів Гіннеса у 2017-му. При цьому саме Віган, як зазначає BBC, надихнув Ліндона зайнятися створенням мініатюрного мистецтва у 2019 році.

Скульптуру-рекордсменку доповнюють два дещо більших кубиків Lego, які художник зробив одночасно. “Створення крихітних об’єктів, які неможливо побачити без мікроскопа, вимагає як фізичних, так і розумових зусиль”, – розповів Ліндон Книзі рекордів Гіннесса. “Я привчив себе уповільнювати дихання та працювати між ударами серця. Навіть пульс мого серця, що б’ється через мої пальці, створює надто багато руху”.

Митець каже, що виконує всю свою роботу вночі, щоб вібрації від денного руху транспорту не заважали його роботі.

“Я знаю, що це божевілля. Я люблю виклики, люблю дисципліну. Мені подобається бачити зацікавленість та здивування на обличчях людей, коли вони вперше бачать мої роботи. Коли бачиш це наживо, у тебе зносить дах”, зізнається Ліндон, який є інженером за фахом. Чоловік прославився створенням мініатюрних творів мистецтва, зокрема мінікопій картин Ван Гога в годиннику. Їх продали за 90 тисяч фунтів.

Девід А. Ліндон

Як розповідало BitukMedia, однією з головних цілей майбутніх місячних місій є будівництво постійної бази з місцевих матеріалів. Нещодавно Європейське космічне агентство у співпраці з датським виробником LEGO запропонували новий підхід – створення на 3D-принтері кубиків з реголіту, матеріалу з поверхні Місяця.