Четвер, 18 Липня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Компанія Lego та Європейське космічне агентство виготовили незвичайні кубики (ВІДЕО)

Важливо

Однією з головних цілей майбутніх місячних місій є будівництво постійної бази з місцевих матеріалів. Нещодавно Європейське космічне агентство у співпраці з датським виробником LEGO запропонували новий підхід – створення на 3D-принтері кубиків з реголіту, матеріалу з поверхні Місяця.

Про це розповідає Scitech Daily.

Реголіт – це сипкий місячний ґрунт, що утворився внаслідок ударів метеоритів, вулканічної активності та інших процесів. На Землі такого матеріалу немає, та його аналог можна створити штучно.

Для спільного проєкту Європейського космічного агентства (ЕSА) та LEGO вчені використовували космічний пил, взятий із метеориту. Йдеться про метеорит, виявлений у 2000 році у північно-західній Африці – його вік становить близько 4,5 млн років.

Метеоритний пил змішали з симулянтом реголіту (матеріалом, схожим на місячний пил) і біорозкладним полімером, відомим як полілактид. Виготовляли “цеглини” за допомогою 3D-принтера.

Фото – EUROPEAN SPACE AGENCY

Ці цеглини, натхненні знаменитими пластиковими деталями Lego, можуть стати ключовим елементом для будівництва майбутніх місячних баз у рамках програми NASA “Артеміда”. Ці кубики з космічного пилу схожі зі звичайними кубиками LEGO – незважаючи на деякі нерівності, вони легко з’єднуються, забезпечуючи велику гнучкість у проєктуванні. Отримані на 3D-принтері цеглини, хоча і виглядають грубіше, ніж звичайні деталі Lego, мають необхідну міцність для робіт у космосі.

Крім цього, “космічні кубики” використовуватимуть для популяризації науки серед молоді. Їх виставлять на загальний огляд з 24 червня в магазинах Lego в США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Данії, Іспанії та Австралії, а також у Lego House в Біллунді (Данія). Повний список місць доступний на сайті Lego.

“Не секрет, що справжні вчені та інженери іноді використовують LEGO для своїх ідей. Космічна цегла ЕSА – чудовий спосіб надихнути молодь і показати, як гра та уява важливі у космічній науці”, – йдеться у заяві Європейського космічного агентства.

Як розповідало раніше BitukMedia, на честь 15-річного ювілею комп’ютерної гри Minecraft компанія Lego створила конструктор Crafting Table. Набір розрахований на численних дорослих шанувальників гри.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі