Видати віслюка за зебру спробували у китайському зоопарку. Нібито для залучення відвідувачів. Обман, як завжди, викрили користувачі соцмереж, адже тварин фарбують вже не вперше.
Про це розповідає The Sun.
Перефарбовувати тварин у Китаї стало своєрідним трендом. Ще один місцевий зоопарк зазнав нищівної критики після того, як співробітники пофарбували ослів чорно-білою фарбою, аби вони були схожі на зебр.
Відвідувачі зауважили, що зебри у загоні, виглядають якось незвично. А вуха! Хіба в зебр такі?!
Обман, як завжди, викрили користувачі китайських соцмереж. За жорстоке поводження з тваринами та несправедливість щодо відвідувачів дісталося зоопарку “Цзибо-Сіті” з провінції Шаньдун.
Представники зоопарку, у свою чергу, виправдались тим, що фарба, яку вони використовували на тваринах, була нетоксичною,а отже не могла завдати віслюкам шкоди. Також у зоопарку наголосили, що вирішили видати тварин за зебр “просто заради розваги”, мовляв, то такий маркетинговий хід.
Але стратегія не спрацювала — почали обурюватися не тільки зоозахисники, а й звичайні китайці. Вони впевнені — віслюки (і не тільки вони) зазнають стресів від таких змін.
Це вже далеко не перший подібний випадок у Китаї. У січні у зоопарку міста Тайчжоу звичайних вуличних собак намагалися видати за тигрів. А торік співробітники цього ж зоопарку пофарбували цуценят “під панд”. Їх демонстрували у вольєрі з 1 до 5 травня. У відповідь на обурення тут стверджували, що нікого не дурили: “це не тигри, а собаки-тигри, не панди, а анди-собаки. Так і у білеті зазначено”.
Згодом тенденцію підтримав зоопарк у китайській провінції Гуандун. Тамтешні працівники також пофарбували двох цуценят породи чау-чау у чорно-білий колір. Однак обман розкрився, коли “панди” почали гавкати і важко дихати.
Ці інциденти спровокували хвилю суперечок про етичність зміни зовнішнього вигляду тварин у розважальних цілях. Тепер у Китаї вимагають запровадити суворі правила, аби покласти край таким практикам.
Як розповідало BitukMedia, біологи з Бристольського університету (Велика Британія) поекспериментували з копитними та строкатими ковдрами. Так вони хотіли зрозуміти, навіщо зебрам їхнє смугасте забарвлення і як воно працює. Дослідження довело, що це камуфляж, але від кого? Відповідь вас здивує.