Четвер, 20 Лютого, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Надто багато капібар: гризуни елітного району в очікуванні стерилізації

Важливо


В одному з найвідоміших елітних районів Буенос-Айреса (Аргентини) тільки й розмов, що про контрацепцію. Ні, не для його багатих мешканців, а для його споконвічних локалів – капібар. Цих милих гризунів стало занадто багато. Влада запропонувала план з контролю чисельності тварин, але він не всім до вподоби.

Про це розповідає The Guardian.

Капібар звинувачують в тому, що вони заполонили Нордельту, ретельно впорядковане і доглянуте передмістя на північ від Буенос-Айреса. За деякими даними, за останні три роки чисельність цих найбільших гризунів збільшилася втричі і перевищила 1 тисячу особин.

Марсело Кантон, місцевий житель і представник Асоціації мешканців Нордельти, каже, що самі по собі капібари не становлять проблеми, але “надмірне зростання” їхньої популяції стає причиною того, що ці тварини “б’ються між собою, б’ються з собаками в приватних садках”, що призводить до дорожньо-транспортних пригод. “Тут водяться капібари на понад 500 гектарах озер і в громадських парках, де немає ані хижаків, ні мисливців, які б ловили їх на забій”, – каже він.

Для того, щоб вирішити проблему, влада затвердила плани щодо обмеження популяції диких тварин. Вони включають вибіркову стерилізацію та вазектомію.

За даними El País, 250 гризунам буде введено дві дози протизаплідних засобів, що, на думку влади, зупинить їхнє розмноження принаймні на рік.

Однак не всі жителі погоджуються з рішенням уряду. Справа в тому, що Нордельта знаходиться в дельті Парани, яка є екологічно важливим водно-болотним угіддям і вирізняється багатою флорою: там мешкає безліч птахів та десятки видів ссавців.

Сільвія Сото та група активістів, відома як “Капібари Нордельти — ми ваш голос”, кажуть, що планам влади потрібно завадити. Активісти критикують забудовників за ігнорування пропозицій щодо створення біологічних коридорів та територій під охороною. “Протягом багатьох років ми просили створити різні взаємопов’язані зелені зони, які б функціонували як природні заповідники, сполучені біологічними коридорами, для захисту капібар та збереження їхнього виживання та співіснування в їхньому власному природному середовищі”, – пояснила Сото.

Захисники довкілля зараз беруть до уваги ситуацію та закликають уряд захистити водно-болотні угіддя та капібар, які є найбільшими гризунами у світі.

Як розповідало BitukMedia, рудий кіт-безхатько оселився у вольєрі для капібар у Національному зоопарку Малайзії. Кіт встиг стати улюбленцем відвідувачів. Тепер його звати Ойен і він – атракція місцевого зоопарку з власним вольєром.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі