Неділя, 23 Лютого, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Відволікає розмовами та тягне час: для боротьби з шахраями розробили “ШІ-бабусю”

Важливо

Для боротьби з інтернет-шахраями британська компанія розробила “ШІ-бабусю” (AI granny). Її звати Дейзі і вона зводить шахраїв з розуму. Бот розмовляє з аферистами про в’язання, рецепти та нічне небо. Завдання “бабусі зі штучним інтелектом” витрачати час людей, які намагаються її обдурити.

Про це пише The Guardian.

Штучний інтелект прикидається 78-річною старенькою і цим виводить з себе правопорушників. Дейзі використовує суміш нерішучості, незнання принципів роботи комп’ютерів та бажання згадати молоді роки.

Завдання ШІ-бота полягає в тому, щоб витратити якнайбільше часу шахраїв. В результаті вони починають злитися через її чисельні запитання і тому, що не отримують бажаного. Розмова “ні про що” закінчується тим, що шахраї самі скидають дзвінок.

Аби продемонструвати принцип роботи бота, O2 опублікувала одну з розмов Дейзі із шахраєм, який стверджував, що її комп’ютер заражений вірусами. “Бабуся” тримала афериста на лінії, нібито шукаючи свої окуляри, намагаючись увімкнути техніку та знайти значок браузера. Роздратовані шахраї запевняють “стареньку”, що вона втратить свої гроші, поки тягне час зайвими розмовами, а вони нібито дбають про її безпеку. Розгубленість та бездіяльність Дейзі засмучує телефонних шахраїв і витрачає час, який вони могли б витратити на обман реальних людей.

За словами директора з маркетингу Virgin Media O2 Симона Валькарселя, штучний інтелект “Дейзі” був навчений на реальних дзвінках шахраїв. “AI granny точно знає, на які тактики варто звертати увагу та яку інформацію дати, щоб тримати шахраїв на лінії і витрачати час”, – сказав він.

Для створення робота компанія співпрацювала з Джимом Браунінгом, “ловцем шахраїв”, який викладає відео з викриттям аферистів. Браунінг навмисно тягне час злочинців, щоб завадити їхнім схемам.

Деякі шахраї змогли зрозуміти, що розмовляють із штучним інтелектом. У майбутньому компанія додасть боту різні акценти та образи – впізнати бота стане складніше.

Як розповідало раніше BitukMedia, вчені з Університету Маккуорі (Австралія) розробили чат-бота на основі штучного інтелекту. Він забалакує телефонних шахраїв, видаючи себе за реальну людину. Сьогодні через через цих зловмисників мільйони людей по всьому світу втрачають час та гроші.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі