Науковець та інженер з Харкова Михайло Фик розробив пристрій для реабілітації військових. Його магнітно-ультразвуковий фізіотерапевтичний лікувальний опромінювач “МУФЛОН” значно дешевший за іноземні аналоги та простіший у використанні. Виробництво пристроїв вже масштабували.
Про це повідомили в Dev.ua.
Викладач Харківського політеху Михайло Фик через повномасштабне вторгнення вже три роки живе в Івано-Франківську.
До науковця звернулися місцеві волонтери з пропозицією виробляти пристрої для реабілітації, передусім для військових. На той момент Михайло Фик уже кілька років займався подібними розробками. Власні дослідження він розпочав у 2014-2015 роках після російського вторгення.
“Такі прилади були потрібні для реабілітації військових, щоб вони швидше відновлювались, скоріше відходили після контузій, поранень. Але, по-перше, ті прилади, які зараз є на ринку, дуже складні й дорогі. По-друге, вони не є універсальні: навіть досвідченим лікарям складно швидко переналаштувати прилад під наявну потребу. Тому ми розробили такі аналоги, які були б більш універсальні й не менш ефективні, ніж фірмові, але ще недорогі та зручні у використанні”, — розповів інженер.
Виготовлення пристрою коштує 100 євро. У виданні зазначають, що його аналоги в Європі коштують приблизно в сім разів дорожче.
На екрані пристрою відображається електричний потенціал статичного поля, що виникає при дотику контакту до опромінювача. Аплікатор кріпиться безпосередньо на тіло. Якщо подивитися на сигнал, то можна спостерігати спектр частот, який відображає спектральні характеристики приладу — набір хвильових “акордів”, що впливають на організм.
“МУФЛОН” впливає на людину більш м’яко порівняно з відомою у світі Машиною Ральфа, яка застосовує ударно-хвильову терапію. Пристрій українського науковця буде корисний тим, хто має проблеми зі спиною або з ногами. Також якщо покласти його на потилицю, то можна полегшити симптоми контузії. Військові вказують, що пристрій допомагає краще спати.
“МУФЛОН” працює навіть від павербанка, тож його реально використовувати вдома. За словами Михайла Фика, у Франківську за весь час ним скористалася десь сотня військових.
Наразі ці апарати виготовляють близько десяти волонтерів-ветеранів. Кілька приладів тестують у міській клінічній лікарні у відділенні реабілітації. Надалі винахід зможуть ліцензувати й використовуватимуть для лікування пацієнтів у військовому шпиталі.
Як розповідало BitukMedia, створили VR-тренажер, який має допомогти військовим боротися з фантомними болями.