Унікальну пташину сім’ю поблизу антарктичної станції “Академік Вернадський” побачили українські полярники. Аж трьох пташенят вдалося висидіти і вигодувати парі субантарктичних пінгвінів. То велика рідкість, вказують зимівники.
Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.
Субантарктичні пінгвіни з острова Галіндез, де розташована станція, відкладають переважно два яйця. Вигодувати більшу кількість пташенят вони просто не можуть, пояснили науковці.
Подекуди в їхніх кладках можна знайти більше яєць, але в такому випадку шанс на виживання всіх малюків надзвичайно низький.
Однак українські полярники помітили на острові унікальну родину, в якій підростає троє малюків.
Учасники 29-ї антарктичної експедиції пояснюють, що пінгвінята вже досить дорослі – їм близько трьох тижнів. Відтак ймовірність того, що малята виживуть, досить висока. За словами біолога Світозара Давиденка, така пташина сім’я – єдина на всьому Галіндезі.
Загалом на острові проживають близько двох тисяч пташенят субантарктичних пінгвінів. Поблизу станції також мешкають приблизно чотири тисячі дорослих птахів. Учені зауважують, що спостереження за птахами важливе в розрізі відстеження змін клімату.
“Міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із незаперечних доказів потепління в Антарктиці”, – додали члени антарктичної експедиції.
Раніше українські полярники показували, як пінгвіни годують своїх дитинчат.
Як розповідало BitukMedia, в районі антарктичної дослідної станції “Академік Вернадський” бебі-бум триває не тільки в пінгвінів, а й в інших птахів. Полярники показали фото чотирьох крихітних пухнастиків – малечу домініканських мартинів.