В Японії перед акваріумом встановили картонні фігури людей. Вони знадобилися для товариства рибі-місяць. Виявилось, що після закриття океанаріуму на ремонт, у рибини виникли проблеми зі здоров’ям – так їй бракувало “спілкування”.
Про це розповідає BBC.
В японському океанаріумі Кайкекан в Сімоносекі, префектура Ямагуті, працівники буквально врятували рибу-місяць (Mola mola) від почуття самотності, відколи у грудні минулого року її акваріум було закрито на ремонт.
Ця найбільша за масою відома кісткова риба у світі перестала їсти медуз і почала натомість тертися своїм тілом об акваріум. Деякі співробітники спочатку запідозрили, що особина заразилася паразитами або має проблеми з травленням, але один з них припустив, що рибі, можливо, просто самотньо без відвідувачів.
І якщо це так, було прийнято рішення встановити біля акваріуму людські фігури з картону, які нібито дивляться на океанську мешканку.
Людські муляжі спрацювали! Вже наступного дня рибина “почувалась краще” і навіть “замахала плавцями”.
Mola mola завдовжки 80 см та вагою майже 30 кг оселилася в океанаріумі Кайкекан рік тому. Вже тоді співробітники центру помітили її “цікавий” характер: вона “підпливала до відвідувачів, коли вони наближалися до акваріума”.
Історію з одужанням риби-місяць представники акваріума транслювали на своїй сторінці в соцмережі X. Комунікабельна рибина здобула підтримку користувачів. Публікація акваріума про стан риби отримала понад 12,5 млн переглядів і коментарів на кшталт “Я радий, що їй вже краще” і “Вона, мабуть, була почувалась самотньо, тому що так товариська”.
Деякі поділилися фотографіями та відео, зробленими ними під час попередніх відвідувань акваріуму, а інші пообіцяли відвідати її, коли центр знову відкриється. До слова, океанаріум планують знову відкрити після реновації цього літа.
Переглянути цей допис в Instagram
Вважається, що середня тривалість життя Mola mola в неволі становить близько 10 років. Однак її рідко вдається побачити в акваріумах – риба-місяць потребує особливого догляду, які може забезпечити далеко не кожен океанаріум.
Як розповідало BitukMedia, науковці припустили, що найстаріша жива акваріумна риба може бути на десяток років старішою, ніж вважалося раніше. Нове дослідження ДНК показало, що знаменитій австралійській рибі з іменем Мафусаїл, яка прибула до США у 1938 році, може бути до 101 року.