Site icon Bituk Media

Фотограф та модель побили світовий рекорд Гіннеса з глибини підводної фотосесії. Знов! (ВІДЕО)

Фото - Книга рекордів Гіннеса

Фотограф і модель занурились на глибину 49,80 м (163.38 футів) біля узбережжя Флориди. Вони вчергове побили свій власний рекорд Гіннеса з найглибшої фотосесії з моделлю.

Про це повідомляє Книга рекордів Гіннеса.

Попередній рекорд також належав канадійцям Стівену Гейнінгу і Кіарі Антоскі. З допомогою американського експерта з дайвінгу та безпеки Вейна Фраймана вони встановили рекорд найглибшої підводної фотосесії з моделлю на глибині 23,6 м (77 футів). Книга рекордів Гіннеса зафіксувала це досягнення 26 червня 2021 року.

19 вересня 2023 року фотограф Стівен Гейнінг, модель Маріша Клупс і драйвер Маріо Медаревич провели підводну фотосесію вже на глибині 30 м (це близько 10 поверхів) під поверхнею затоки Джорджіан та озера Гурон, Онтаріо, Канада.

Цього разу Гейнінг та Антоскі пройшли місяці технічної підготовки, змішування газів і практики декомпресії. Вони поставили за мету побити власний рекорд і для цього провести фотосесію на затонулому кораблі Hydro Atlantic біля узбережжя Бока-Ратон. Місце обрали невипадково – воно розташоване за зоною декомпресії.

Декомпресійна зона – це максимальна глибина, на яку можна занурюватися – 40 м – перед тим, як рекомендується робити 3-5-хвилинні зупинки. Це дає організму час випустити гази азоту, які накопичуються в тканинах людського організму, коли ми занурюємося під глибший тиск.

Перед, власне, зануренням Стівен і Вейн здійснили розвідку до затонулого корабля. Вони прив’язали плавучий буй до місця фотосесії, аби на човні знали, де вони будуть перебувати під водою.

Чоловіки також прикріпили до троса додаткові кисневі балони на випадок, якщо доведеться спускатися, і перевірили місця для зйомок з точки зору безпеки. На таких глибинах дайвери можуть відчути наркотичний ефект – це коли вдихання стисненого повітря і високий тиск можуть спричиняти запаморочення, сплутаність свідомості або навіть непритомність.

Команда рятувальників тим часом перебувала на рятувальному катері.

У них також був великий список речей, на які потрібно було звернути увагу в день зйомки: іржа від корабельної аварії, ворожі дикі тварини, заблукалі рибалки, розміщення і перенесення всієї їхньої камери і обладнання GoPro, наявність достатньої кількості повітря на такій глибині, оскільки тиск дуже високий, а також модель в сукні і без кисневого балона, яка не могла бачити, і яку потрібно було безпечно перетворити в мистецтво.

Попри підготовчі клопоти все пройшло як заплановано. “До самого дня знімань ми тренувалися більше, ніж планували, а потім приїхали туди в гарну погоду, провели розвідку затонулого корабля, зрозуміли, що саме ми робимо, і від цього моменту ми були ідеально налаштовані”, – розповів Стівен.

Занурення для фотосесії здійснювали Стівен, Кіара та Вейн. Всі стежили за рівнем кисню на моніторах, а Кіара часто робила перерви, щоб подихати в кисневій масці і поспілкуватися з командою за допомогою мови тіла. До слова, Кіара Антоскі також є професійним дайвером.

“Ми всі дуже задоволені фінальними кадрами. Особисто мені подобається, що це дуже схоже на продовження того оригінального світового рекорду, який ми побили”, – сказав Стівен. “І я вдячний, що це завжди був той самий основний склад команди”.

Як розповідало BitukMedia, дайвер знайшов скарби на десятки тисяч доларів на місці історичної аварії корабля.