Четвер, 16 Січня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Фотограф та модель побили світовий рекорд Гіннеса з глибини підводної фотосесії. Знов! (ВІДЕО)

Важливо

Фотограф і модель занурились на глибину 49,80 м (163.38 футів) біля узбережжя Флориди. Вони вчергове побили свій власний рекорд Гіннеса з найглибшої фотосесії з моделлю.

Про це повідомляє Книга рекордів Гіннеса.

Попередній рекорд також належав канадійцям Стівену Гейнінгу і Кіарі Антоскі. З допомогою американського експерта з дайвінгу та безпеки Вейна Фраймана вони встановили рекорд найглибшої підводної фотосесії з моделлю на глибині 23,6 м (77 футів). Книга рекордів Гіннеса зафіксувала це досягнення 26 червня 2021 року.

19 вересня 2023 року фотограф Стівен Гейнінг, модель Маріша Клупс і драйвер Маріо Медаревич провели підводну фотосесію вже на глибині 30 м (це близько 10 поверхів) під поверхнею затоки Джорджіан та озера Гурон, Онтаріо, Канада.

Цього разу Гейнінг та Антоскі пройшли місяці технічної підготовки, змішування газів і практики декомпресії. Вони поставили за мету побити власний рекорд і для цього провести фотосесію на затонулому кораблі Hydro Atlantic біля узбережжя Бока-Ратон. Місце обрали невипадково – воно розташоване за зоною декомпресії.

Декомпресійна зона – це максимальна глибина, на яку можна занурюватися – 40 м – перед тим, як рекомендується робити 3-5-хвилинні зупинки. Це дає організму час випустити гази азоту, які накопичуються в тканинах людського організму, коли ми занурюємося під глибший тиск.

Перед, власне, зануренням Стівен і Вейн здійснили розвідку до затонулого корабля. Вони прив’язали плавучий буй до місця фотосесії, аби на човні знали, де вони будуть перебувати під водою.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Steve Haining (@hainingphoto)

Чоловіки також прикріпили до троса додаткові кисневі балони на випадок, якщо доведеться спускатися, і перевірили місця для зйомок з точки зору безпеки. На таких глибинах дайвери можуть відчути наркотичний ефект – це коли вдихання стисненого повітря і високий тиск можуть спричиняти запаморочення, сплутаність свідомості або навіть непритомність.

Команда рятувальників тим часом перебувала на рятувальному катері.

У них також був великий список речей, на які потрібно було звернути увагу в день зйомки: іржа від корабельної аварії, ворожі дикі тварини, заблукалі рибалки, розміщення і перенесення всієї їхньої камери і обладнання GoPro, наявність достатньої кількості повітря на такій глибині, оскільки тиск дуже високий, а також модель в сукні і без кисневого балона, яка не могла бачити, і яку потрібно було безпечно перетворити в мистецтво.

Попри підготовчі клопоти все пройшло як заплановано. “До самого дня знімань ми тренувалися більше, ніж планували, а потім приїхали туди в гарну погоду, провели розвідку затонулого корабля, зрозуміли, що саме ми робимо, і від цього моменту ми були ідеально налаштовані”, – розповів Стівен.

Занурення для фотосесії здійснювали Стівен, Кіара та Вейн. Всі стежили за рівнем кисню на моніторах, а Кіара часто робила перерви, щоб подихати в кисневій масці і поспілкуватися з командою за допомогою мови тіла. До слова, Кіара Антоскі також є професійним дайвером.

“Ми всі дуже задоволені фінальними кадрами. Особисто мені подобається, що це дуже схоже на продовження того оригінального світового рекорду, який ми побили”, – сказав Стівен. “І я вдячний, що це завжди був той самий основний склад команди”.

Як розповідало BitukMedia, дайвер знайшов скарби на десятки тисяч доларів на місці історичної аварії корабля.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі