Site icon Bituk Media

Одноока “королева вовків” встановила одразу кілька рекордів для свого виду

Фото - National Park Service / Jeremy SunderRaj

В Єллоустоуні (США) через жорстоку сутичку з конкурентами загинула 11-річна одноока альфа-вовчиця. Вона була на чолі зграї з 36 тварин. Самиця не мала імені, але за життя встановила одразу кілька рекордів для свого виду.

Про це розповідає Live Science.

Вчені ведуть спостереження за вовками Єллоустоунського національного парку з 1995 року. А тепер повідомили про загибель у віці 11 років та 8 місяців знаменитої вовчиці 907f, відомої як “Королева вовків”. Альфа-самка, яка протягом багатьох років очолювала одну з найбільших паркових вовчих зграй, загинула на Різдво в результаті поранень, отриманих у зіткненні з іншою зграєю хижаків.

Вовки Єллоустоуна. Фото – YF / Amanda Evans

Вовчиця 907f була по-справжньому унікальною дикою твариною, зазначають фахівці. Їй вдалося дожити до похилого віку — середня тривалість життя вовків Єллоустоуна становить 3,5–4 роки. 11-й день народження вдається відзначити лише одному з кожних 250 єллоустоунських вовків, і загалом з початку спостережень було зареєстровано тільки шість таких випадків. Найстарішому з цих довгожителів, коли він помер, було 12 з половиною років.

Чисельність зграї, лідером якої 907f була багато років, іноді сягала 36 вовків, при тому що в середньому цей показник не перевищує 12 особин. У віці чотирьох років “Королева” з невідомих причин втратила ліве око, але і це не завадило їй лідерству у зграї.

Вовчиця 907f . Фото – Taylor Rabe

Навесні 2024 року 907f вразила вчених тим, що в похилому, 11-річному, віці народила свій вже десятий послід – трьох вовченят. Таким чином альфа встановила рекорд не лише з тривалості вовчого життя, а й з плодючості. 907f стала найбільш репродуктивно успішною вовчицею за всю історію Єллоустоуна, кажуть дослідники.

Як пояснила біолог Тейлор Рейб, бійки зграя на зграю – одна з найпоширеніших причин смерті вовків Єллоустоуна. Зіткнення зграї 907f з іншою зграєю сталося 22 грудня. Вовчиця вижила у сутичці, але померла за кілька днів від отриманих поранень. Як розповіла Рейб, це, швидше за все, сталося на Різдво, 25 грудня. Ранком 26 грудня радіонашийник 907f подав сигнал про смерть тварини – так відбувається, якщо вовк не рухається протягом 12 і більше годин. Тіло вовчиці було знайдено, його поки що заморозили до розтину.

“Це сумно. Але нам усім, учасникам проєкту, все ж радісно, ​​що вона померла природною смертю, а не загинула від рук людини”, — каже Рейб.

Вовчиця 907f. Фото – Yellowstone Wolf and Cougar Project

Як розповідало BitukMedia, вчені змогли простежити маршрут неймовірної подорожі самця сірого вовка. Хижак народився на території Німеччини і за три роки дістався північного сходу Іспанії. Вовк подолав шлях завдовжки 1240 км — це найбільша колись задокументована відстань для цих тварин.