Site icon Bituk Media

Вчені з’ясували, коли пити каву найкорисніше

Фото - Shutterstock

Вживання кави неодноразово пов’язували з покращенням здоров’я серця та продовженням життя. Однак, як показало нове дослідження, користь від філіжанки ароматного напою кавомани отримують тільки, якщо роблять це в певний час доби.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі European Heart Journal, пише The Guardian та CNN.

Користь кави може залежати від того, коли ви її п’єте. Аналіз продемонстрував, що пити каву до обіду – мати нижчий ризик смерті, але користь зникає для тих, хто п’є каву протягом дня

Американські вчені проаналізували харчові звички понад 40 тис. дорослих в період з 1999 до 2018 року. Зокрема, кількість та час споживання кави. Близько 36% пили каву вранці, а 16% – після обіду.

Автори також включили підгрупу з 1463 дорослих з групи дослідження перевірки способу життя, які дотримувалися режиму харчування.

Вони виділили три часові проміжки, коли люди вживають каву:

Але дослідники обʼєднали дві групи та виділили дві моделі часу споживання: ранок і весь день.

Спостереження тривало майже 10 років. За цей час було зареєстровано 4295 смертей учасників дослідження, з них 1268 – від серцево-судинних захворювань і 934 – від раку.

Вчені зʼясували, що люди, як пили каву вранці, мали на 16% менше шансів померти з будь-якої причини та на 31% менше ймовірність померти від серцево-судинних захворювань протягом 10-річного періоду спостереження, ніж ті, хто не пив каву. Цікаво, що кава з кофеїном та без нього діяла однаково добре на здоровʼя.

Але, як виявили дослідники, користь для здоров’я серця зникала у людей, які пили каву протягом дня. При тому вчені поки не дослідили, чи знижується смертність серед тих, хто п’є цілий день, порівняно з тими, хто уникає кави.

У результатах йдеться, що ранкова доза кави краще для серця, ніж вечірня, але не пояснили, чому.

Консультант-кардіолог із лікарень Королівського Бромптона та Гарефілда в Лондоні, професор Томас Люшер зазначив, що багато тих, хто кавує впродовж дня, погано сплять. Це є наслідком того, що напій пригнічує виділення мелатоніну – гормону, що відповідає за засинання.

Ефект значною мірою зумовлений кофеїном, але кава містить сотні інших біоактивних сполук, які впливають на нашу фізіологію. Дослідники кажуть, що деякі речовини в крові, які викликають запалення, часто досягають максимуму вранці, і їм можна протистояти за допомогою протизапальних сполук в ранковій каві.

Як розповідало BitukMedia, кавовому дереву арабіка, ймовірно, сотні тисяч років. Такий висновок зробили за результатами дослідження вчених університету Буффало (США), які побудували генеалогічне дерево видів кави. Отже, арабіка з’явилася на Землі задовго до того, як її почали культивувати люди.