Site icon Bituk Media

Словник “Мислово” обрав словом 2024 року термін “бусифікація”

Фото - з відкритих джерел

“Бусифікація” – неологізм, який означає примусову мобілізацію за прискореною процедурою. За версією “Мислово”, словника української сучасної мови та сленгу, цей термін став словом 2024 року.

Слово утворене від кореня “бус” у значенні “мікроавтобус” та суфіксоїда “-іфікація”, який вказує на дію, перетворення (від лат. facio — роблю) за тим самим принципом, що і “русифікація” або “верифікація”.

Термін вказує на проблеми з мобілізацією, коли кількість переважає над якістю, а права людини (подекуди разом зі здоровим глуздом) відходять на другий план, йдеться на сайті словника.

Серед усіх номінантів, які перебували в центрі суспільної уваги року, що минув, і претендували на звання “слова року”, більшість пов’язані з російсько-українською війною:

Словник “Мислово” був створений 2012 року з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають користувачі. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість.

Отже, “Мислово” обрав слово року вдванадцяте. Слова року за минулі роки: мобілізація (2023), русский военный корабль, иди нахуй (2022), вакцина (2021), коронавірус (2020), діджиталізація (2019), томос (2018), безвіз (2017), корупція (2016), блокада (2015), блокада (2014), євромайдан (2013).  

Як розповідало BitukMedia, американський видавець довідників та словників Merriam-Webster обрав словом 2024 року іменник “поляризація” (polarization). Впродовж року його шукали багато разів і чимало використовували у медіа, тому вважають, що саме цей термін найкраще характеризує рік, що минає.