Українець, який півтора року жив з механічним серцем, отримав другий шанс на життя. Рятівну пересадку донорського органу просто в ніч на Святого Миколая виконали кардіохірурги Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова.
Про порятунок розповіли у Першому медоб’єднанні Львова на сторінці у Facebook.
Пацієнт – 37-річний Роман з Івано-Франківська. Чоловік працював далекобійником. Торік на початку травня він перебував у рейсі, коли йому раптово стало зле.
“Відчувалось таке печіння, наче в мене печія. Почалась задишка та самопочуття було не з найкращих. Так було десь із тиждень. І ось в один день за кермом стало зовсім погано. Мене забрали в лікарню в місті Бергамо (Італія)”, – розповів чоловік.
Італійські медики провели обстеження і встановили діагноз, який шокував українця. Його стан назвали критичним. Виявилося, що у Романа гострий інфаркт, який чоловік фактично переніс на ногах. Наслідком став кардіогенний шок – порушення насосної функції серця.
Для порятунку українця італійські лікарі встановили йому так зване “штучне серце”. Йдеться про тимчасове рішення, яке дозволяє пацієнту дожити до пересадки донорського органу.
“Апарат механічної підтримки лівого шлуночка (LVAD) – це механізм, що застосовується в кардіохірургії з метою підтримки насосної функції шлуночка серця при серцевій недостатності, як “міст” до трансплантації”, – пояснюють у Першому медоб’єднанні Львова.
Щойно стан Романа вдалося стабілізувати, італійські лікарі зв’язалися з кардіохірургами зі Львова. Реанімобіль із підготовленою бригадою вирушив в Італію, аби забрати українця на батьківщину. Тут його внесли в лист очікування донорського серця та продовжили лікування.
На рятівний орган Роман чекав рік. Ввечері 5 грудня йому зателефонували з Центру трансплантології і повідомили: “Є донор! Терміново приїздіть”.
“Знаєте, це була моя спільна мрія з татом, який, на жаль, цього не дочекався. Комусь Миколай приносить цукерки, а мені – здорове серце”, – каже пацієнт.
Трансплантація була складною. “Серце пацієнта було вже неодноразово опероване. Утворилися спайки (зрощення фіброзної тканини – ред.). Крім того, в самому серці стояв механічний мотор, який треба було делікатно вилучити та пересадити здорове серце. На щастя, нам все вдалося”, – зазначив кардіохірург Богдан Гель.
Нині Роман уже готується до виписки. “Жодні гроші, посади та роботи не вартують вашого здоров’я. Добре відпочивайте та цінуйте миті, проведені з рідними! Бо ніколи не знаєш, яка мить може стати останньою”, – каже чоловік.
Медики також висловили співчуття і вдячність родині донора. “Ваше жертовне рішення дало змогу українським трансплантологам врятувати життя одразу кількох важкохворих пацієнтів”, – підкреслили у Першому медоб’єднанні Львова.
Як розповідало раніше BitukMedia, хірурги з Італії вперше у світі успішно провели операцію з трансплантації серця, що б’ється. 65-річний пацієнт з новим серцем вже готується до виписки. Місцеві ЗМІ говорять про те, що нинішня операція зробила “коперниківську революцію у світовій кардіохірургії”.