На задньому дворі одного з мешканців штату Нью-Йорк (США) виявили щелепу мастодонта. Домовласник випадково помітив, як вона стирчить з-під землі його газону. Ці доісторичні тварини вимерли понад 11 тис. років тому.
Про це пише NBC News.
Увагу власника ділянки, ім’я якого не називають, привернули два незвичайні зуби, які стирчали з верхнього шару ґрунту та були вкриті опалим листям.
Спочатку чоловік знайшов два зуби, а розкопавши кілька сантиметрів під ними, виявив ще два. Американець вирішив, що знахідку мають вивчити фахівці та викликав вчених з Музею штату Нью-Йорк та SUNY Orange.
Експерти організували розкопки і витягли із землі добре збережену щелепу мастодонта. Також вчені знайшли частину кістки пальця ноги та фрагмент ребра. Науковці вважають, що скам’янілості належали дорослій особині представника виду.
Фахівці обіцяють, що знайдені частини кістяка будуть додатково вивчені. Вони також сподіваються дослідити прилеглу територію, щоб переконатися, що ділянка не приховує ще якихось тисячолітніх сюрпризів.
Кістки та зуби піддадуть радіовуглецевому датуванню та аналізу – це допоможе визначити, як давно ссавець мешкав у цьому районі. На сьогодні у Нью-Йорку знайдено близько 150 скам’янілостей мастодонтів, приблизно третина з яких – в окрузі Орандж. Цю територію називають головною “гарячою точкою” штату Нью-Йорк для пошуку решток доісторичних родичів слонів. Але востаннє такі фрагменти знаходили тут понад 11 років тому.
Мастодонти – це величезні тварини роду Mammut, що з’явилися в Африці 35 млн років тому. Вони вперше з’явилися в період раннього міоцену і продовжували населяти Землю до епохи плейстоцену. Мастодонти населяли Північну Америку з пізнього міоцену до свого вимирання на початку голоцену, близько 11 тис. років тому. Зовні вони нагадують мамонтів і слонів. Ссавці цього виду вимерли близько 10 тис. років тому.
Ці доісторичні істоти мали всесвітнє поширення, але ті, що проживали в Північній Америці, мали зріст до 2,5-3 м заввишки і важили близько 5400 кг.
Науковці вважають, що причиною вимирання мастодонтів стала конкуренція за їжу, зміна клімату та надмірне полювання на них первісних людей.
Як розповідало BitukMedia, у перуанській пустелі палеонтологи виявили унікальну копалину – майже повний скелет молодого крокодила віком до 12 млн років.