Нова українська крилата ракета “Пекло” пішла в серію. За останні три місяці компанія-виробник виготовила близько сотні штук. Українські підприємства готуються суттєво масштабувати виробництво.
Про це повідомляє “Економічна правда”.
Згідно з даними видання, після завершення розробки та кодифікації ракета “Пекло” одразу ж пішла у серійне виробництво. Контракти укладають ті самі підрозділи, які оперують далекобійними дронами.
Протягом останніх трьох місяців компанія-розробник виготовила близько 100 ракет і продовжує збільшувати спроможність виробництва. Точна ціна однієї серійної ракети не розголошується, однак розробники запевняють, що вона буде меншою за вартість українського дрона-камікадзе “Лютий”.
Ракета на 70% складається з українських компонентів, вироблених державними та приватними компаніями. “Вузькі місця” у серійному виробництві намагаються нівелювати за рахунок взаємозамінності елементів. Наприклад, ракета зможе працювати на різних двигунах залежно від їхньої доступності на ринку.
Поки росіяни збільшують розмір ракет, Україна продовжує розвивати технологію далекобійних дронів, роблячи їх швидшими, точнішими й потужнішими. За даними виробників, робота над “Пеклом” почалася після консультації із військовими та ідеї вдосконалити безпілотники-камікадзе. Оператори БПЛА просили зробити “щось” відносно дешеве, із невеликою бойовою частиною та можливістю запустити на кілька сотень кілометрів у тил ворога.
Під час роботи українські інженери “народили” щось середнє між дронами та ракетами. “Пекло” має значно меншу бойову частину, ніж “Паляниця”, що робить її дуже схожою на дрон-камікадзе. Однак вона здатна летіти зі швидкістю до 700 км/год, тоді як звичайні дрони – 150-200 км/год. На думку одного із розробників “Пекла”, суто технічно, крилатою ракетою безпілотник стає завдяки наявності реактивного двигуна. Військові його не просили – встановлення двигуна стало ініціативою самих конструкторів.
Як розповідало BitukMedia, українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки.