Site icon Bituk Media

“Музично-ракетний перформанс”: українські митці випустили альбом, який зіграли на російському снаряді (ВІДЕО)

Фото - Юлія Вебер/ The Claquers

Музиканти Роман Григорів та Олена Шикіна створили альбом Irrenaissance, де головним інструментом виступає відпрацьований касетний снаряд РСЗВ “Ураган”. Митці хочуть “вкотре нагадати світові, що в Україні досі триває розв’язана росією геноцидна війна”.

Про це повідомляє The Claquers.

Альбом Irrenaissance складається з 12 композицій – ракета звучить соло, з оркестром, електронікою. Крім одного треку, останнього, Gloria in excelsis Deo – це єдиний твір, де не звучить ракета. Символічно, коли змовкає зброя, залишається людський голос на тлі фортепіано. Як коментує концепцію композитор, “якщо вже людина грає на зброї, то є надія, що зрештою відродиться вбите цією зброєю світло”. 

Три треки були записані ще в 2023 році в Андріївській церкві у супроводі камерного оркестру “Київська Камерата”.

“Звук металу переживається тілесно, тому я би радила слухати альбом у навушниках. Це унікальний слуховий досвід, що створює відчуття, ніби ви перебуваєте всередині ракети”, — зазначає Олена Шикіна.

Реліз уже доступний на платформах SpotifyYouTube MusicAmazon Music.

Франківський музикант Роман Григорів підкреслює: “Ідея грати на ракеті — це спосіб трансформувати символ руйнування на щось нове, живе та мистецьке. Це протест, переосмислення і водночас голос України”.

У квітні 2023 року композитор створив музичний твір “Голос пекельної стріли”. У листопаді того ж року його прем’єра відбулася в Івано-Франківську на бізнес-форумі. Григорів виконав твір на уламках російської ракети від РСЗВ “Ураган” разом з камерним ансамблем “Мрія” і вокалісткою Софією Павліченко.

“З одного боку, ірренесанс — це про відродження та деколонізацію української культури у контексті війни, з іншого боку, ірренесанс — це щось протилежне до ренесансу. Бо який може бути ренесанс сьогодні, зіграний на ракеті? Від початку повномасштабної війни ми відроджуємося як суспільство, відроджується наша культура, неколоніальне мистецтво. Але це відродження виходить зі смерті. Тож головна мета альбому — вкотре нагадати світові, що в Україні досі триває розв’язана Росією геноцидна війна”, – каже Роман Григорів.

Протягом року команда тричі виконувала перформанс наживо, використовуючи ракету як музичний інструмент. Так у червні 2024 року “Голос пекельної стріли” звучав у Берліні на конференції Ukraine Recovery Conference. Захоплені виступом слухачі підходили до ракети, щоб переконатися, що це справжній снаряд, а не муляж.

Нагадаємо, у 2020 році Роман Григорів разом з Іллею Разумейком та Владом Троїцьким став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченкав номінації “Театральне мистецтво” за оперу “Йов”.

Як розповідало раніше BitukMedia, в Україні створили першу в світі аудіосистему з тубуса протитанкової зброї.