З нагоди Дня закарпатської кави в Ужгороді зʼявилась ще одна мініскульптурка – “Кава Sisi”. Бронзова імператриця Австрії та королева Угорщини вмостилася на поручнях Київської набережної з філіжанкою кави.
Про це розповів на своїй сторінці Facebook місцевий туризмознавець Федір Шандор.
Нову скульптурку розмістили на поручнях Київської набережної, неподалік скульптурки солдату Швейку – імператриця Єлизавета Баварська, відома під сімейним прізвиськом Сісі з фінджею кави в руках. Скульптор – Роман Мурник.
За словами краєзнавця, за легендою імператриця Австрії та королева Угорщини любила випивати щоранку особливу каву – ранкове еспресо з кавовою ложечкою барацкової палинки (фруктової горілки).
Винахід імператриці так сподобався багатьом, що в більшості кавʼярнях Австро-Угорщини почали подавати “каву Sisi”. А 6 грудня в Ужгороді відзначають День закарпатської кави.
“Кава Sisi” – вже 74-та мініскульптурка в Ужгороді. Раніше у грудні була встановлена інша робота – “Щедрик” – на честь українського композитора Миколи Леонтовича. А загалом по Закарпаттю таких скульптурок вже понад сотня. Це роботи скульпторів Михайла Колодка, Романа Мурника, Степана Руснака, Василя Криванича та інших. В допомогу туристам було створено інтерактивну мапу розміщення всіх ужгородських мініскульптурок.
У березні 2022 року на Netflix вийшов німецький серіал “Імператриця” (Die Kaiserin). В центрі цієї історії — постать непересічної жінки, принцеси Єлизавети Баварської, відомої як Сісі (1837–1898). Вона була дружиною імператора Австрії Франца Йосифа, імператрицею з 1854 до 1898 року та однією з найяскравіших жінок свого часу.
У другому сезоні серіалу “Імператриця”, прем’єра якого нещодавно відбулася на Netflix, прозвучала українська народна пісня з опери Миколи Лисенка “Наталка Полтавка”. У першій серії другого сезону глядачі чують, як дитячий хор виконує відому пісню “Сонце низенько” для представників імператорської родини Австрійської імперії.
Як розповідало BitukMedia, у Києві поряд із залізним вокзалом з’явилась нова мініскульптурка проєкту “Шукай”. Вона складається з двох потягів, які прибувають на першу платформу “залізних воріт” столиці. З моменту відкриття скульптура слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому.